عصر خدماتنام گذاری پادگان 06 به نام«بوستان ارتش» | عصر خدمات

نام گذاری پادگان ۰۶ به نام«بوستان ارتش»

اعضای شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز پادگان 06 را به نام بوستان ارتش نامگذاری کردند.

به گزارش عصر خدمات ، صبح امروز بررسی نامگذاری پادگان ۰۶ به نام بوستان ارتش روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و محمد جواد حق شناس رئیس کمیته نام گذاری شورای شهر در این باره گفت: همانطور که می‌دانید طی توافقی که فیمابین ارتش و شهرداری تهران انجام شده بخشی از پادگان ۵۰ هکتاری ۰۶ در منطقه ۴ در اختیار شهرداری قرار گرفته است.

وی با بیان این که قرار است ۳۵ هکتار از این مجموعه تبدیل به بوستان شده و قرار است هفته آینده افتتاح شود، ادامه داد: بر همین اساس از آن جایی که در آستانه افتتاحیه این بوستان قرار داریم و لازم است که نامی برای آن انتخاب کنیم این پیشنهاد در صحن علنی مطرح شد که پیشنهاد می‌شود پادگان ۰۶ به نام بوستان ارتش تغییر نام دهد.

احمد مسجد جامعی نیز در دفاع از این پیشنهاد گفت: بخشی از این واگذاری در دوره گذشته انجام شده و امضای حناچی به عنوان معاون وزیر مسکن پای این سند است اما در این پادگان ساختمان‌های ارزشمندی وجود داردکه در حال استهلاک هستند و متاسفانه نگاه میراثی به این ساختمان‌ها نشده است. در حالی که برخی از این ساختمان‌ها ارزشمند بوده و لازم است نام گذاری خاصی برای آنها شود.

وی با بیان این که در این پادگان چند هکتاری ساختمان‌های تاریخی قرار دارد که محل رخ داد اتفاقات تاریخی نظامی ایران بوده است، تصریح کرد: بیائید نگاهمان را فراتر کنیم و تنها به فضای سبز توجه نشود و نباید فضاهای میراثی را در این مجموعه مورد بی مهری قرار دهیم.

همچنین حجت نظری نیز در دفاع از این پیشنهاد گفت: در نظر داریم برای معابری که در این پادگان قرار دارد نیز نام‌هایی به نام بزرگان ارتش انتخاب کنیم و قرار است ساختمان‌های دارای ارزشی که در این پادگان هستند تبدیل به فضاهای مورد استفاده مردم همچون موزه و فضاهای فرهنگی شود.

نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با رأی حداکثری خود به نام گذاری ۳۵ هکتار پادگان ۰۶ به نام بوستان ارتش رأی مثبت دادند.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار