عصر خدماتپروازهای حجاج ۱۷ تیر از ترمینال سلام آغاز شود | عصر خدمات

پروازهای حجاج ۱۷ تیر از ترمینال سلام آغاز شود

سرپرست معاونت بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آغاز پروازهای حج از هفدهم تیر از ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: زائران به اطلاعیه های سازمان حج و زیارت در خصوص دارو و کالاهای ممنوعه برای سفر به عربستان توجه کنند.

به گزارش عصر خدمات، و به نقل از پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، حسن خوشخو روز سه شنبه گفته است: برنامه ریزی جامع و دقیقی با همکاری شهر فرودگاهی، سازمان حج و زیارت و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری هرچه بهتر عملیات پروازهای حج صورت گرفته و امیدواریم امسال بتوانیم خدمات شایسته ای را به زائران خانه خدا ارائه کنیم.

خوشخو ادامه داد: پس از هماهنگی‌های لازم با یگان حفاظت هواپیمایی سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و پلیس گذرنامه مقرر شد پروازهای حج از ترمینال سلام انجام شود، از همین رو برپایی برنامه‌های فرهنگی شامل جلسات روایتگری، ایستگاه مطالعه و نمایش محتوای چند رسانه‌ای و همچنین انجام پذیرایی از جمله تسهیلاتی است که برای زائران در این ترمینال در نظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: دریافت بار همراه زائران و صدور کارت پرواز برای آنها نیز با هماهنگی سازمان حج و زیارت و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد و اطلاع رسانی‌های لازم در این خصوص در روزهای آتی به زائران صورت خواهد گرفت.

خوشخو از زائران خواست به منظور تسریع در عملیات پذیرش آنها و انجام به موقع پروازها به اطلاعیه‌های سازمان حج و زیارت در خصوص دارو و کالاهای ممنوعه برای سفر به عربستان توجه کنند و این موارد را همراه نداشته باشند.

نخستین پرواز حج ٩٨ از مبدا ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) هفدهم تیر انجام خواهد شد.

عملیات رفت حجاج امسال به مدت ٣٣ روز و از سه فرودگاه امام، یزد و اهواز انجام می‌شود. بیشترین پروازها از فرودگاه امام و با انتقال٣٠ هزار زائر انجام می‌شود و کمترین زائران از استان گیلان خواهند بود.

امسال ٨٦ هزار و ٥٥٠ مهمان حرم الهی با هواپیماهای ملکی ایران ایر به سرزمین حج منتقل می‌شوند.

 

منبع: ایرنا

 

تنتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار