عصر خدماتمشکل آنتن‌دهی جاده‌ها و خطوط ثابت شهرک‌های ساوه رفع می‌شود | عصر خدمات

وزیر ارتباطات:

مشکل آنتن‌دهی جاده‌ها و خطوط ثابت شهرک‌های ساوه رفع می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مشکل آنتن‌دهی نقاط کور جاده‌ای و تامین خطوط تلفن ثابت شهرک‌های جدید ساوه تا سه ماه آینده رفع می‌شود.

به گزارش عصر خدمات، محمد جواد آذری جهرمی در جریان سفر به شهرستان ساوه در نشست بررسی مشکلات حوزه زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی این شهرستان،‌ افزود: تلفن ثابت برای حدود پنج هزار خانوار ساکن در شهرک های علوی،‌ عباس آباد و فانوس آباد ساوه تا سه ماه آتی متصل می شود.

وی اظهار داشت: تقویت آنتن دهی در هشت کیلومتر از اتوبان ساوه به سلفچگان و همچنین نوبران به اخترآباد به ۱۵ طول کیلومتر از نیازهای زیرساختی جدی برای شهر صنعتی ساوه است و در این راستا نیز اقدامات عملیاتی ظرف سه ماه آینده صورت خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درخواست مسئولان ساوه برای تقویت پوشش اپراتورهای تلفن همراه در این شهر در دستور کار قرار می گیرد و ایجاد ۲ سایت بی تی اس همراه اول و ایرانسل به منظور تقویت آنتن دهی در این شهر و بهبود خدمات فنی سه سایت موجود ۹۰ روز آینده دنبال می شود.
آذری جهرمی افزود:‌ هزینه های مربوط به تامین تجهیزات و امورزیرساختی بهبود آنتن دهی مسیر نوبران به اخترآباد حدود ۳۰ میلیارد ریال است که وزارت ارتباطات در تامین آن مشارکت می کند اما، از سوی استان نیز باید زمین و برق مورد نیاز فراهم شود تا نسبت به اجرای این طرح و رفع مشکل آنتن دهی اقدام شود.

وی در پاسخ به درخواست ایجاد نمایندگی وزارت ارتباطات در ساوه،‌ گفت‌:‌ این وزارتخانه با حجم زیادی از ماموریت ها و گستردگی طرح های در دستور کار مواجه است و با توجه به محدودیت اعتباری دولت کوشیده تا هزینه ها را کنترل کرده و توان گسترش واحدهای اقماری را در شرایط کنونی برای شهرستان ها ندارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی وزارتخانه ها باید کوچک سازی شوند بنابراین نمی توان منابع را در حوزه گسترش دفاتر شهرستانی هزینه کرد.
آذری جهرمی افزود: در راستای تکلیف مجلس شورای اسلامی برای کوچک سازی وزارتخانه ها در چند سال اخیر ۲ هزار نفر در این مجموعه بازنشسته شده و استخدام ها نیز تنها در ردیف های ضروری صورت گرفته است.

وی گفت: اولویت اساسی در وزارت ارتباطات رفع مشکلات حوزه روستایی است و برای شهرستان ساوه اگر تا ۲ ماه آینده اطلاعات کامل و دقیقی از نیازهای زیرساختی مخابراتی و فناوری اطلاعات روستایی تهیه شود تا پایان سال بر اساس برنامه ای هدفمند بهبود کیفیت خدمات در این مناطق محقق می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: وضعیت دیتای استان مرکزی مناسب نیست و به خصوص در حوزه شهرستان زرندیه گلایه های مردمی زیادی از کیفیت خدمات این حوزه دریافت می شود که باید اطلاحات لازم صورت بگیرد.

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه نیز در این نشست گفت: این شهرستان دارای ۵۵۰ واحد صنعتی است و بزرگترین شهرک صنعتی کشور در آن مستتر است بنابراین باید در زیرساخت های مخابراتی و اینترنتی شرایط مطلوبی داشته باشد.

«علی میرزایی» افزود: ساوه با پنج استان کشور همسایه است و شریان ارتباطی مهم کشور محسوب می شود و در حوزه کشاورزی، باغی و دامی نیز صاحب رتبه است و برای پیشبرد اقدامات توسعه ای نیاز دارد که زیرساخت های فناوری وارتباطاتی قوی تری را داشته باشد.
وی ادامه داد: با توجه به نرخ بالای رشد جمعیت ساوه و تلاش انبوه سازان برای گسترش تاسیسات و سازه ها، لازم است زیرساخت های فناوری و مخابراتی متناسب با توسعه جمعیتی صورت بگیرد و مشکلات کنونی در شهرک های جدید این شهرستان حل شود.
فرماندار ساوه اظهار داشت:‌ افزایش شمار تلفن سیار و نصب بی تی ای به خصوص در ایرانسل و همراه اول با توجه به بلندمرتبه سازی و نقاط کور در ساوه از خواسته های مهم مردم است.
میرزایی گفت: با توجه به روند مهاجرت معکوس در ساوه، روند روبه رشد کارگاه های روستایی در مناطق مختلف این شهرستان موضوع تامین اینترنت برای روستائیان ضروری است و در این راستا انتظار مساعدت از وزارت ارتباطات است.

۱۱۰ هزار تلفن ثابت فعال و ۳۵۰ هزار خط همراه در شهرستان ساوه دایر است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی گفت: به منظور رفع مشکل آنتن دهی اپراتورهای تلفن همراه در برخی از جاده های این استان به ویژه شهرستان ساوه برنامه ی جدی در دستور کار است.

«لادن مهدوی هزاوه» افزود:‌در شهرهای ساوه و نوبران لازم است تعداد شماره های تلفن های ثابت افزایش یابد و این مهم از تعهدات شرکت مخابرات است.
وی ادامه داد : واگذاری تلفن ثابت در گذشته در روستاهای بالای ۵۰۰ خانوار ساوه انجام شده اما اکنون برای توسعه تلفن های ثابت مشکلاتی وجود دارد که برای عبور از آن ها به حمایت وزارتخانه نیاز است.
مهدوی اظهار داشت: هشت کیلومتر از مسیر ساوه به سلفچگان، حدود ۱۶ کیلومتر از مسیر نوبران به تفرش، حدود پانزده کیلومتر از جاده زرندیه به اخترآباد با هماهنگی استان قزوین و محور های غرق آباد و خشکرود که جاده فرعی به شمار می روند مشکل پوشش آنتن دهی اپراتورهای تلفن همراه دارد و باید اقدامات اصلاحی در آن ها انجام شود.

وی اظهار داشت: اگر شبکه فیبرنوری در ۵۶ کیلومتر از مسیرهای منطقه نوبران اجرا شود، بسیاری از مشکلات از جمله مشکل تلفن ثابت و آنتن دهی تلفن همراه در ۱۳ روستای منطقه حل خواهد شد.
مهدوی گفت : مشکلات در این راستا باید ۲ مسیر فرعی استان مرکزی که در تعهد اپراتورها قرار ندارند و همچنین ۲ مسیر بین استانی با هماهنگی استان های مجاور رفع شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر یک روزه به استان مرکزی علاوه بر شرکت در نشست بررسی مشکلات زیرساختی ارتباطاتی ساوه، در شورای اداری استان مرکزی حضور می یابد.

دیدار با نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان وبهره برداری از چندین طرح حوزه آی .تی در اراک و تفرش از دیگر برنامه های این سفر است.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهروز سجودیahtخودروکارعصر تشکلصنعت کار