عصر خدماتهیچ کمبود دارویی برای خدمت‌رسانی به حجاج ایرانی سرزمین وحی نداریم | عصر خدمات

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر:

هیچ کمبود دارویی برای خدمت‌رسانی به حجاج ایرانی سرزمین وحی نداریم

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: هیچ کمبود دارویی در مراکز درمانی و مطب ها برای خدمت رسانی به حجاج نداریم و در خصوص مصارف سرم و شربت های تنفسی که در این ایام افزایش یافته و نسبت به پیش بینی‌ها بیشتر بوده، دوباره نسبت به خرید این اقلام اقدام کردیم.

به گزارش عصر خدمات، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمدتقی حلی ساز با تأکید مجدد بر اینکه هیچ مشکلی در این حوزه وجود ندارد، افزود: سیاست ما بر تأمین نیازهای دارویی حجاج بوده و مشکل و کمبودی نیز تا کنون نداشته ایم؛ ضمن آنکه امسال روند خدمت رسانی و درمان بسیار بهتر بوده و شکایت ها به حداقل رسیده است.

وی در پاسخ به طرح برخی مباحث نسبت به کمبود دارو، تصریح کرد: یکی از بزرگترین اعتراضات زائران ما در سال گذشته، مربوط به این موضوع بود اما امسال از همان روز نخست بر تأمین داروی مورد نیاز اصرار داشتیم که به همین منظور، دارو به میزان کافی از کشور به عربستان منتقل کردیم و اگر موردی هم نیاز باشد از همین جا تأمین کرده و هیچ مشکلی در این حوزه نداشته و نداریم.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اظهار کرد: از ابتدای ایام حج تا کنون ۲۵۸ هزار و ۲۶۱ مورد ویزیت در مطب های مجموعه های هتلی و مراکز درمانی مکه و مدینه انجام شده است و ضمن آنکه ۳۲ هزار و ۹۹۲ مورد از زائران هم ویزیت تخصصی شده اند.

حلی ساز افزود: در این میان، به رغم خروج حدود ۲۱ درصد حجاج از مکه، هم اکنون آمار مراجعات به مراکز درمانی و مطب ها در روزهای اخیر افزایش یافته؛ چنانکه روز گذشته بیش از ۲۰۰ مورد به اورژانس ما مراجعه داشتند که عموماً هم مشکل تنفسی ناشی از سن بالای حجاج و عدم رعایت مباحث بهداشتی و افزایش سرماخوردگی هاست.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در مکه گفت: همچنین از ابتدای حج تا کنون یکهزار و ۵۷۶ نفر در بیمارستان مرکز پزشکی ما بستری شده اند و در روز گذشته نیز ۲۵ نفر از حجاج با علل محتلف در بیمارستان مرکز پزشکی حج و ۳ نفر در بیمارستان سعودی بستری شده اند.

وی افزود: هم اکنون آمار بیماران بستری در بیمارستان هلال احمر در مکه ۴۳ نفر است که تحت درمان های مربوطه هستند.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهروز سجودیahtخودروکارعصر تشکلصنعت کار