عصر خدماتارائه بیش از ۵۳۵ هزار مورد خدمات به زائران بیت الله الحرام | عصر خدمات

مرکز پزشکی حج و زیارت اعلام کرد؛

ارائه بیش از ۵۳۵ هزار مورد خدمات به زائران بیت الله الحرام

مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد از شروع عملیات حج ۹۸ تاکنون ۵۳۵ هزار و ۲۸۴ مورد خدمات مختلف به زائران ایرانی در مراکز درمانی مدینه منوره و مکه مکرمه ارائه شده است.

به گزارش عصر خدمات، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در این اطلاعیه که در آستانه روز پزشک صادر شد، تعداد ویزیتها در مطبهای مجموعه های هتلی و مراکز درمانی مکه و مدینه ۲۶۶ هزار و ۴۲۷ مورد ذکر شده و آمده است: تعداد ویزیتهای تخصصی نیز ۳۳ هزار و ۶۴۶ مورد بوده است.
در این اطلاعیه با اشاره به اینکه از ابتدای عملیات حج تاکنون هزار و ۶۱۴ نفر در بیمارستان مرکز پزشکی بستری شدند، آمده است: تعداد خدمات پاراکلینیکی، پرستاری، مددکاری و امداد و انتقال نیز به ترتیب سی هزار و ۶۰۵، یکصدو چهل هزار و ۹۹۴ و هفت هزار و ۴۸۰ مورد بوده است.
محمد تقی حلی ساز رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت نیز در این مورد افزود: درحال حاضر ۳۷ بیمار در بیمارستان مکه و ۱۵ زائر هم در بیمارستانهای سعودی بستری و تحت درمان هستند.
وی همچنین از ۶۰۰ مورد سونوگرافی و ۷۰ مورد اکو در بیمارستان مکه در حج ۹۸ خبر داد و افزود: دو واحد داندانپزشکی نیز در طول شبانه روز به زائران خدمات ارائه میدهند.
علی ترکان رئیس بیمارستان مکه نیز گفت: در این روزها اکثر بیماران بدلیل عفونتهای تنفسی، درگیریهای ریوی و افزایش سرماخوردگی به مراکز درمانی مراجعه میکنند.
مرکز پزشکی حج وزیارت امسال در قالب بیش از ۵۵۰ نفر از آغاز عملیات حج در مدینه و مکه درحال ارائه خدمات به ضیوف الرحمان است و به گفته رئیس این مرکز در یک هفته گذشته خوشبختانه مورد فوتی نبوده و آمار جانباختگان امسال ۱۳ نفر شامل ۱۰ مرد و سه زن میباشد.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهروز سجودیahtخودروکارعصر تشکلصنعت کار