عصر خدماتحوزه خدمات شهرداری باید همه اقشار جامعه را دربرگیرد | عصر خدمات

حوزه خدمات شهرداری باید همه اقشار جامعه را دربرگیرد

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با تاکید بر اینکه شهرداری همانند خورشید در مدیریت شهری نقش دارد، گفت: برای شهرداری نباید کارگر و کارفرما و پولدار و فقیر تفاوت داشته باشد بلکه باید برای همه اقشار برنامه داشته باشد.

به گزارش عصر خدمات، محمد محمودی شاه نشین ضمن ارزیابی عملکرد شهرداری و شورای شهر تهران در دوره پنجم بیان کرد: در این دوره یکی از نقاط ضعف شهرداری بی ثباتی در مدیریت شهری و تعدد شهرداران بود که یک تهدید برای امر مدیریت شهری محسوب می‌شود؛ اما خوشبختانه مدت کوتاهی است که مدیریت شهری به ثبات رسیده است.

وی در ادامه اظهار کرد: شهرداری تهران اکنون با حفظ الزامات محیط زیستی و ترافیکی برنامه‌های خود را تنظیم کرده و پیش می‌برد. باید منتظر بمانیم تا کمی برنامه‌ها جلوتر برود و سپس آنها را نقد کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: اصلی‌ترین توصیه مجلس به شهرداری و شورای شهر تهران این است که در تمام برنامه های خود قانون را سرلوحه قرار دهد و فصل الختام آنها باشد. از سوی دیگر شهرداری همانند خورشید در مدیریت شهری است و هرکس به نوبه خود باید از آن بهره‌مند شود. برای شهرداری نباید کارگر و کارفرما و پولدار و فقیر تفاوت داشته باشد بلکه باید برای همه اقشار برنامه داشته باشد.

نماینده مردم شهریار در مجلس تصریح کرد: حوزه خدمات شهرداری باید همه مردم را فارغ از جناح‌های سیاسی و یا فقیر یا پولدار بودن در بر گیرد و البته خدمت به محرومین نیز باید در اولویت کاری آنان باشد. در خصوص تخصیص منابع برای پروژه‌های عمرانی نیز شهرداری باید عادلانه عمل کند و به مناطق کم‌تر توسعه توجه ویژه داشته باشد تا دسترسی به امکانات شهری متوازن باشد.

محمودی شاه نشین در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا مجلس به تخلفات شهرداری در دوره قالیباف و ۱۲ گزارش  نجفی در این باره ورود نمی کند، گفت: مجلس نمی‌تواند خارج از آئین نامه داخلی کاری انجام دهد. تنها راه پیگیری این پرونده از طریق مجلس صرفا تحقیق و تفحص است که سال گذشته نیز در مجلس مطرح شد و رای نیاورد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهروز سجودیahtخودروکارعصر تشکلصنعت کار