عصر خدماتاستقرار اورژانس در ایستگاه‌های آتش‌نشانی تهران تا پایان سال | عصر خدمات

استقرار اورژانس در ایستگاه‌های آتش‌نشانی تهران تا پایان سال

به دنبال اعلام خبری در مورد استقرار نیروهای اورژانس در ایستگاه‌های آتش‌نشانی پایتخت، رئیس اورژانس تهران درباره چگونگی استقرار این نیروها توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش عصر خدمات، پیمان صابریان در این باره اظهار کرد: طی مدت گذشته مصوبه ای را از شورای اسلامی شهر تهران گرفتیم که طبق آن قرار شد اورژانس در ایستگاه‌های آتش‌نشانی سطح شهر استقرار داشته باشد تا در زمان‌های مورد نیاز عملیات مشترک انجام شود.

وی افزود: ایستگاه‌های آتش‌نشانی در نقاط استراتژیک و عملیاتی شهر واقع شدند که دسترسی مناسبی به مناطق مختلف شهر دارند، از این جهت اگر آمبولانس و موتورلانس‌های اورژانس هم در آن‌ها مستقر شوند می‌توانند با سرعت و هماهنگی بیشتری عملیات‌ها را پیش ببرند.

به گفته صابریان، تا کنون در بعضی از حوادث ، احساس نیاز و کمبود این همکاری مشخص بود که خوشبختانه با این اقدام برطرف خواهد شد.

رئیس اورژانس تهران از محقق شدن استقرار اورژانس در ایستگاه‌های سازمان آتش‌نشانی طی سه یا چهار ماه آینده خبر داد و افزود: قرار است در مرحله اول اجرای این طرح  نیروهای ۳۰ ایستگاه در این پایگاه‌ها مستقر شوند، بنابراین از آن زمان به بعد بر اساس نیاز هر ماموریت نیروهای اورژانس نیز به همراه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام خواهند شد.

به گفته وی هم اکنون نیروهای اورژانس تهران در سوله‌های بحران نیز حضور دارند و حدود ۵۱ پایگاه اورژانس در این سوله‌ها مستقر هستند.

پیروز حناچی شهردار تهران پیش از این و در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه جدید آتش‌نشانی اعلام کرده بود:  یکی از خدمات جدید که با همکاری اورژانس اتفاق افتاده این است که از این پس در ایستگاه های آتش نشانی اورژانس و موتورلانس مستقر خواهیم داشت.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهروز سجودیahtخودروکارعصر تشکلصنعت کار