عصر خدماتمرکز نوآوری بانوان در دانشگاه علم و صنعت راه‌اندازی شد | عصر خدمات

مرکز نوآوری بانوان در دانشگاه علم و صنعت راه‌اندازی شد

با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و معاون علمی‌وفناوری رئیس جمهور اولین مرکز نوآوری بانوان در دانشگاه علم و صنعت ایجاد شد.

به گزارش عصر خدمات، با برگزاری مراسمی با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و دکتر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مرکز نوآوری بانوان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم حکیمه فری‌زاده مدیر مرکز نوآوری زنان دانشگاه علم و صنعت، راه‌اندازی این مرکز را ماحصل فعالیت‌های سه ساله،‌ مطالعات و رویدادهای کارآفرینی ذکر کرد و افزود: ما به این نتیجه رسیده‌ایم که برای حضور بیشتر زنان در اکوسیستم نوآوری نیازمند طراحی زیرساخت‌های متناسب با زنان هستیم.

وی ادامه داد: با بررسی شتاب‌دهنده‌های جهانی نسبت به طراحی مدل بومی برای حضور زنان کارآفرین در محیط‌های نوآورانه اقدام کردیم که بر این اساس اولین مرکز نوآوری زنان در این دانشگاه راه‌اندازی شد.

به گفته وی، شتاب‌دهنده این مرکز با حضور پنج تیم و سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون تومانی راه‌اندازی شده است.

فری‌زاده اضافه کرد: علاوه بر آن ۵۰ میلیون تومان در قالب گرنت حمایتی برای تولید نمونه اولیه تیم‌های حاضر در این شتاب‌دهنده اختصاص داده شده است.

رئیس مرکز نوآوری بانوان دانشگاه علم و صنعت با تأکید بر اینکه این مرکز ظرفیت حمایت از ۲۰ تیم را دارد، خاطر نشان کرد: در مرحله پیش شتاب‌دهی ۵۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

وی ایجاد فضای کار برای مادر و نوزاد و فضای نگهداری کودک را از جمله بخش‌های این مرکز نام برد و یادآور شد: علاوه بر آن فضای این مرکز را به گونه‌ای طراحی کردیم که زنان بتوانند با آسودگی بیشتر در آن فعالیت کنند و امیدواریم این مرکز نقطه شروعی برای حضور زنان خلاق در عرصه‌های کسب و کار باشد و همچنین نقطه‌ای باشد که هیچ بانوی خلاقی به دلیل نبود زیرساخت‌ها از محیط نوآوری دور نماند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهروز سجودیahtخودروکارعصر تشکلصنعت کار