عصر خدماتبیش از ٨۵ هزار پرونده ایثارگری در ١٣ بنیاد شهید منطقه خدمات می‌گیرند | عصر خدمات

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران:

بیش از ٨۵ هزار پرونده ایثارگری در ١٣ بنیاد شهید منطقه خدمات می‌گیرند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: برنامه‌های مناسبی برای تحصیل و اشتغال فرزندان جانبازان و ایثارگران وجود دارد.

به گزارش عصر خدمات، نادر نصیری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در نشست خبری به مناسبت هفته دولت گفت: برای ارایه خدمات درمانی مطابق قانون دو سیستم داریم یکی بیمه پایه و دیگری بیمه تکمیلی است.

نصیری با بیان اینکه در کل کشور ٨٣٠ هزار ایثارگر در سه بخش خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران وجود دارد، اما در تهران به دلیل اینکه خدمات شایسته‌ای به ایثارگران ارایه شود، در دو مرکز خدمات ارائه می‌شود، افزود: بیش از ٨۵ هزار پرونده ایثارگری در ١٣ بنیاد شهید منطقه خدمات می‌گیرند و ١٠ درصد ایثارگران کل کشور در تهران است.

وی با تاکید بر اینکه٧٣ درصد ایثارگران را در استان تهران را داریم و در شهرستان‌های استان تهران کمتر از سه درصد و ٢٧ درصد دیگر در شهرستان‌ها است، تصریح کرد: ما ٣٠ هزار ایثارگر میهمان را داریم که نزدیک پنج درصد جامعه ایثارگری کشور می‌شود.

نصیری با تاکید بر اینکه برگزاری کمیسیون‌های پزشکی برای جانبازان و تعیین درصد جانبازی در تهران با دیگر استان‌ها متفاوت است و ما در استان تهران هر هفته در کمیسیون‌ها جانبازان پذیرش و تعیین تکلیف می‌شوند.

وی ادامه داد: در کمیسیون‌های پزشکی هر هفته ۲۰۰ نفر تعیین تکلیف می‌شوند و همچنین علاوه بر جانبازان استان تهران از دیگر استان‌ها نیز به کمیسیون‌های پزشکی مستقر در تهران ارجاع داده می‌شوند.

نصیری در ادامه با اشاره به ساخت بزرگترین مجتمع فرهنگی ورزشی و توانبخشی خاطرنشان کرد: این مجتمع مختص جانبازان در زعفرانیه در زمینی به وسعت ۳۲هزار متر در حال ساخت و تکمیل است.

وی ادامه داد: این پروژه از سال ۹۲شروع شده و تاکنون ۸۵ درصد کار پیشرفته است و ۹۰ میلیارد تومان نیز هزینه شده است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در پاسخ به سوال در خصوص اشتغال و تحصیل فرزندان ایثارگران گفت: ۱۵۰ هزار دانشجو شاهد در سراسر کشور داریم که از این۱۵۰ هزار نفر ۳۰ هزار فرزند ایثارگر دانشجو در تهران بزرگ تحصیل می‌کنند.

وی افزود مطابق قانون موظف به کمک به اشتغال فرزندان ایثارگران هستیم در برنامه توسعه ششم تکلیف شده است تا پایان این برنامه دولت مشکل اشتغال همه فرزندان ایثارگران را برطرف کند.

نصیری با اشاره به فرزندان ایثارگران که جذب دستگاه‌های دولتی نمی‌شوند و یا تمایل دارند کارآفرین باشند، تصریح کرد: ما می‌توانیم متناسب با منابع که مشخص می‌شود و همچنین متناسب با طرح‌های توجیهی که ارائه می‌دهند از محل منابع بانکی از فرزندان ایثارگران حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی نیز برنامه‌هایی را در دستور کار داریم که مهمترین موضوع بحث «فرهنگ اعلام شهدا» است که برای ٢٣ هزار شهید استان تهران، سه جلد کتاب را به چاپ رساندیم.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به ارایه تسهیلات مسکن به جامعه هدف، گفت: دولت ۵٠٠ هزار واحد مسکونی را کلنگ زنی کرده است امید داریم تا به ایثارگران هم از این واحد‌ها تخصیص داده شود البته بنیاد شهید تسهیلاتی را برای کمک به ایثارگران دارد.

وی با تاکید بر اینکه اکنون بحث تسهیلات مسکن را در سه سال اخیر به جانبازان زیر ٢۵ درصد هم تعمیم داده ایم، افزود: ایثارگرانی که توان تامین آورده را داشته باشند،  مشکلی برای ارائه تسهیلات به این افراد نداریم.

وی تصریح کرد: ارایه مجدد تسهیلات مسکن به ایثارگران منوط به تسویه وام قبلی است.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهروز سجودیahtخودروکارعصر تشکلصنعت کار