عصر خدماتقیمت کالای اساسی برای هیئات‌ مذهبی اعلام شد | عصر خدمات

قیمت کالای اساسی برای هیئات‌ مذهبی اعلام شد

قیمت و حجم کالای اساسی در نظر گرفته‌شده برای هیئات‌ مذهبی در ایام مراسم عزاداری در ماه‌های محرم و صفر اعلام شد.

به گزارش عصر خدمات، حسن حنان قائم‌مقام مدیرعامل و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار کرد: برای ایام ماه محرم و صفر پیش‌بینی شده است که کالاهای اساسی مورد نیاز هیئات مذهبی با قیمت مصوب و حتی با کمتر از نرخ مصرف‌کننده به دست این بخش برسد.

وی افزود: برای این ایام ۳۰ هزار تن برنج، ۳۰ هزار تن روغن، ۱۵ هزار تن شکر، ۱۰ هزار تن گوشت قرمز و ۱۰ هزار تن گوشت مرغ در نظر گرفته شده است که با قیمت مصوب در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار می‌گیرد و شرایط حمل آن به استان‌های مختلف فراهم شده است.

قائم‌مقام مدیرعامل و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم برنج ۱۱۲۱ هندی برای هیئات مذهبی ۶۳۰۰ تومان و هر کیلوگرم شکر ۳۰۰۰ هزار تومان است اما قیمت روغن با کمتر از قیمت کارخانه توزیع می‌شود به‌طوری که قیمت روغن حلب ۱۶کیلوگرمی ۱۰ تا ۱۵ درصد کمتر از قیمت مصرف‌کننده به دست هیئات مذهبی می‌رسد.

وی تصریح کرد: قیمت ۳ هزار تومانی در نظر گرفته‌شده برای هر کیلوگرم شکر، درب کارخانه است و از بابت حمل این محصول به استانها هزینه‌ای از هیئات مذهبی گرفته نمی‌شود.

حنان یادآور شد که چای و قند به‌نرخ تنظیم‌بازاری نیز در اختیار هیئات مذهبی قرار می‌گیرد.

بنابراین گزارش قیمت در نظر گرفته‌شده برای هر کیلوگرم مرغ برای این مراسم ۱۲۵۰۰ تومان و گوشت گوساله وارداتی ۵۵ هزار تومان است.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهروز سجودیahtخودروکارعصر تشکلصنعت کار