عصر خدماتتیم راه‌انداز مراکز درمانی هلال‌احمر در اربعین به عراق اعزام می شود | عصر خدمات

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت خبر داد:

تیم راه‌انداز مراکز درمانی هلال‌احمر در اربعین به عراق اعزام می شود

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از اعزام تیم راه‌انداز عملیات بهداشت و درمان هلال‌احمر در اربعین ۹۸ تا پایان این هفته به کشور عراق خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، و به نقل پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، علی حیدری با اعلام این خبر گفت: تیم راه‌انداز عملیات بهداشت و درمان اربعین حدود ۳۰ نفر هستند که آماده‌سازی درمانگاه‌ها و پایگاه‌های درمانی هلال‌احمر در عراق، تخلیه دارو، تجهیزات پزشکی، راه‌اندازی تجهیزات پزشکی در درمانگاه‌ها، راه‌اندازی سیستم ‌های برقی و تاسیساتی درمانگاه‌ها، بیمارستان‌های صحرایی، نصب چادرهای درمانی بین‌راهی، سرکشی و رفع ایرادات فنی مراکز درمانی و فعالیت‌های تبلیغات محیطی را بر عهده خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه این تیم تا پایان این هفته به عراق اعزام خواهد شد، افزود: تکنسین‌های برق و تاسیسات، تجهیزات پزشکی، مهندسین بهداشت محیط، کادر خدماتی و نظایر آن عملیات راه‌اندازی مراکز درمانی نجف، بین‌راه، کربلا، کاظمین و سامرا را بر عهده دارند که مقرر شده است تا ۳ روز قبل از اعزام نخستین تیم درمانی تمامی مراکز درمانی را راه‌اندازی و آماده ارائه خدمت کنند.

اربعین مصادف با ۲۰ صفر چهلمین روز شهادت امام سوم شیعیان جهان در سال ۶۱ هجری قمری در صحرای کربلا است. «جابر بن عبدالله انصاری» صحابی برجسته حضرت محمد(ص) یکی از نخستین افرادی است که مزار حسین بن علی(ع) را زیارت کرد.
زیارت اربعین از اعمال مهم و ویژه مسلمانان است و هر ساله شیعیان زیادی به صورت پیاده و سواره به سوی کربلا برای زیارت مزار امام حسین (ع) عزیمت می کنند، این سنت از قدیم الایام در میان مسلمانان مرسوم بوده است. میلیون ها عاشق و شیدا از روزها قبل در تدارک سفر به کربلا و زیارت مزار سرور و سالار شهیدان هستند. شمار زایران کربلا در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و به یکی از بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان تبدیل شده است.
راهپیمایی اربعین حسینی(ع) نماد وحدت مسلمان جهان است چرا که در این روز همه مسلمانان از سراسر جهان به سمت کربلا در حرکت هستند.
مسافت پیاده ‌روی اربعین میان دو شهر نجف و کربلا حدود ۸۰ کیلومتر است و هزار و ۴۵۲ ستون در این مسیر وجود دارد که فاصله بین هر ستون ۵۰ متر است.
برای پیاده ‌روی کل مسیر زمانی در حدود ۲۰ تا ۲۵ ساعت لازم است و بهترین زمان برای شروع این پیاده روز ۱۶ صفر است.

مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به عنوان زیرمجموعه جمعیت هلال احمر و همکار سازمان حج و زیارت، ماموریت اصلی خود را تامین سلامت زائران حج تمتع، عمره و عتبات عالیات قرار داده و تمام تلاش خود را صرف می کند تا زائران سرزمین وحی و عتبات مقدس با اطمینان از حضور امکانات و متخصصان مجرب ایرانی عرصه پزشکی و سلامت در کنار خود، بدون نگرانی از وضعیت جسمانی خود هرچه بیشتر از سفر خود بهره ببرند.

این مرکز پزشکی عهده‌ دار تمامی مسائل بهداشتی و درمانی زائرین ایرانی در سه کشور زیارتی عربستان، عراق و سوریه است که با جذب و بهره­ گیری از کادر بهداشتی و درمانی مجرب کشور در سطوح مختلف با ایجاد بیمارستان و درمانگاه ­های عمومی و تخصصی در کشورهای هدف به زائرین ایرانی این کشورها خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می­‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار