عصر خدماتاعزام 2500 دستگاه اتوبوس برای مراسم اربعین/ افزایش کرایه نداریم | عصر خدمات

اعزام ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای مراسم اربعین/ افزایش کرایه نداریم

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور گفت: برای مراسم اربعین امسال 2500 دستگاه اتوبوس در نقاط مرزی و همینطور خاک عراق به زائران حسینی خدمات لازم را ارائه می‌دهند.

به گزارش عصر خدمات، محسن مسلم‌خانی مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور درباره اعزام اتوبوس برای مراسم اربعین اظهار داشت:‌ امسال بر اساس پیش‌بینی‌های ستاد اربعین ۴۰ درصد افزایش زائر را نسبت به سال ۹۷، برای مراسم اربعین خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بنابر این همه دستگاه‌ها موظف شدند که امکانات خود را نسبت به جمعیت افزایش بدهند.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور بیان داشت: ناوگان اتوبوسرانی ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس از ۳۰ شهرداری کشور در مراسم اربعین در داخل مرز و در داخل خاک عراق خدمات لازم را به مسافرین و زائران ارائه می‌دهند.

مسلم‌خانی گفت: ۱۲۵۰ دستگاه اتوبوس در داخل کشور و ۱۲۵۰ اتوبوس نیز در خاک عراق مستقر می‌شوند که وظیفه دارند زائران را جابه‌جا کنند و از نقاط مرزی به داخل شهر ببرند.

وی تأکید کرد: اتوبوس‌هایی که از کشور ما در داخل خاک عراق فعالیت می‌کنند، دارای مجوزهای لازم از سوی پلیس و گمرک هستند و هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه از چه نوع اتوبوس‌هایی برای خدمات‌دهی به زائران استفاده می‌شود، گفت:‌در کل عمر ناوگان اتوبوسرانی شهری بالاست و ۸ سالی است که اتوبوسی نوسازی نشده است.

مسلم‌خانی ادامه داد: شهرداری‌ها و اتحادیه اتوبوسرانی تمام تلاش خود را کرده است که از اتوبوس‌های ایمن برای ارائه خدمت به زائرین استفاده شود چرا که در کل عِرقِ خاصی ما به مراسم اربعین داریم و تمام تلاش خود را می‌کنیم که بهترین اتوبوس‌ها به مرز و داخل خاک عراق برای جابه‌جایی مسافران استفاده شود.

وی یادآور شد: از ۱۷ مهر ماه ۲۵۰۰ اتوبوس در نقاط مشخص شده مستقر می‌شوند و تا ۲ آبان ماه نیز به مأموریت خود ادامه خواهند داد و اگر نیاز باشد این مدت تمدید نیز خواهدشد.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور درباره نرخ کرایه‌های این اتوبوس‌ها نیز گفت: نرخ کرایه‌ها نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است و ۵۵۰۰ نفر عوامل ستادی و راننده‌ها مستقر هستند و حتماً نظارت لازم در خصوص نرخ کرایه‌های اتوبوس‌ها انجام خواهد شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار