عصر خدماتایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد | عصر خدمات

ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: تا پایان سال جاری 200 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد خواهیم کرد.

به گزارش عصر خدمات، حجت‌الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد درباره میزان اشتغال‌زایی در مددجویان کمیته امداد گفت:‌یکی از اولویت‌های مهم کمیته امداد رفع فقر با ایجاد اشتغال است و کمیته امداد یکی از اعضای شورای عالی اشتغال کشور محسوب می‌شود که بر همین اساس نیز اقداماتی را در راستای توسعه اشتغال مددجویان انجام داده است.

وی ادامه داد:‌در سال جاری پیش‌بینی شده است که ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از سوی بانک‌ها تسهیلات به مددجویان کمیته امداد داده شود و در همین خصوص نیز ما تفاهم‌نامه‌ای با بعضی از بانک‌ها منعقد کرده‌ایم.

عبدالملکی بیان داشت: امسال متعهد شده ایم که ۲۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم که تاکنون بخشی از این اقدام صورت گرفته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ادامه داد:‌سقف تسهیلات کمیته امداد به مددجویان برای ایجاد اشتغال ۵۰ میلیون تومان است که به ازای هر نفر از مددجویان که توسط کارفرما مشغول به کار شوند تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کنیم.

عبدالملکی گفت: سال گذشته نیز در مجموع ۲ هزار و ۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که ۱۴۰۰ میلیارد تومان آن از محل تسهیلات تکلیفی دولت بود که بند «ب» تبصره ۱۶ بودجه کل کشور است.

وی ادامه داد: سال گذشته حدود ۴۶۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شده است که ۱۴۸ هزار مورد آن از سوی کمیته امداد بوده که یک سوم کل اشتغال کشور محسوب می‌شود و ما توانسته‌ایم با کمتر از نیم درصد تسهیلات کشور یک سوم کل اشتغال کشور را ایجاد کنیم.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهروز سجودیahtخودروکارعصر تشکلصنعت کار