اخبارتاپخودرو

آقای خدمات بهمن/ مشخصات ون کارگو اینرودز

در اواسط بهمن ماه سال جاری گروه بهمن تصاویر و مشخصات محصول تازه خود را منتشر کرد. این محصول کارگو ون اینرودز است، یک مینی ون باربر سبک که می تواند رنگ تازه ای به حمل نقل بخش خدمات در کشور ببخشد.

به گزارش خبرنگار عصر خدمات،  ون اینرودز همان نسخه دانگ فنگC35 است که در بازار جهانی به صورت وانت بار و ون مسافربری هم عرضه می شود. اینرودز با تغییرات و اضافه شدن امکانات رفاهی برای مصرف کنندگان یک گزینه جذاب است. زیرا می تواند نسبت به کاربری های مختلف دیزاین شده و با توجه به ابعاد مناسبی که دارد بسیار کاربردی باشد.

مشخصات فنی اقتصای
سابقه به کارگیری کارگو ون ها در ایران به سال های دور باز می گردد که عمدتا ون های ترانسپورتر فولکس واگن این نقش را بازی می کردد. بسیاری از شرکت های تولید کننده لوازم خانگی همچون ارج و حتی شرکت های دارویی همچون داروگر نیز برای حمل محموله و کالاهای خود از کارگو ون ها استفاده می کردند.

در سال های اخیر تقریبا هیچ کارگو ون تخصصی در ایران به تولید نرسیده و حتی این چنین خودروی به میزان مورد نیاز بازار در لیست واردات هم قرار نداشته است. ون  اینرودز با توجه به مشخصات ارائه شده از سوی گروه بهمن دارای یک موتور ۱.۵ لیتر تنفس طبیعی بنزینی با استاندارد آلایندگی یورو ۵ است.

این موتور ۱۰۵ اسب بخار و ۱۴۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند و به یک گیربکس پنج سرعته دستی مجهز شده است. سیستم تعلیق بهمن اینرودز در محور جلو مستقل مک فرسون طراحی شده و در محور عقب هم مثل بسیاری از خودروهای کار و تجاری فنر تخت قرار دارد. ترمزهای در جلو دیسکی و در عقب کاسه ای هستند. ضمنا برای کنترل بهتر ون اینرودز TCSو ESPهم در این خودرو وجود دارد تا کنترل و پایداری بهتری داشته باشد. ضمنا فرمان برقی هم از دیگر امکانات این خودرو است.

اندازه مناسب برای خدمات شهری
بهمن اینرودز یک ون اقتصادی برای حمل و نقل تجاری سبک و خدمات محسوب می شود. به این ترتیب طولی معدل با ۴.۵ متر، ارتفاع ۲ متر و عرض ۱.۶۸ دارد که فضای باری معادل با ۵.۱ متر مکعب را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. به عبارتی این خودرو جان می دهد برای فعالیت و خدمات فنی یا حمل بارهایی که نیاز به ظرافت و محافظت در مراحل حمل و نقل دارد.

به نظر می رسد بهمنی ها در داشبورد این خودرو تغییراتی ایجاد کرده اند. زیرا در نسخه جهانی این خودرو امکانات حداقلی رفاهی دارد. در حالی که ون اینرودز تولید شده توسط گروه بهمن را می توان فول ترین نسخه از این خودرو دانست. غربیلک فرمان طراحی اختصاص دارد و یک نمایشگر ۹ اینچی هم در داشبورد نصب شده است که کارکردهای مختلفی را ارائه می کند.

ون اینرودز با وزن ۱۲۸۵کیلو گرمی که نسبت به همکلاسان خود سبک وزن هم به حساب می آید، می تواند ۷۲۵ کیلوگرم را به صورت اسمی حمل کند. کاور محافظ بار آلمینیومی در کف خودرو و کاور محافظ میانی فریم فلزی و پلیمری به صورت آپشن به مشتریان عرضه می شود. هر چند بهمنی ها اعلام کرده اند کاربری های متفاوتی را ارائه خواهند کرد.

امکانات رفاهی و امنیت مناسب
برای امنیت هر چه بیشتر سرنشینان این خودرو دو کیسه هوا طعبیه شده است. همچنین این محصول همان طور که پیش تر اشاره شد بر خلاف بازار جهانی دارای سیستم مالتی مدیا ۹ اینچی و دوربین دنده عقب و چراغ روشنایی روز است. همچنین می توانید نشانگر باد تایر ها را هم در این خودرو داشته باشید.

به طور کلی ون اینرودز را باید تازه نفس بازار خودروهای خدمات به حساب آورد. خودرویی که بسته به نوع کاربری می تواند بسیار کار راه انداز باشد. ضمن این که قیمت این خودرو ۴۹۸ میلیون تومان است که نسبت به دیگر رقیبان فاصله بسیاری دارد. هر چند با این حال احتمال دارد این خودرو ر آینده با تسهیلات نیز به فروش برسد.

نویسنده:علی غفاری

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا