اخبارخدمات شهریخدمات مشاوره و رفاهیویژه ها

اجرای قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران نیازمند تأمین اعتبار است

به گزارش عصر خدمات، هشتمین جلسه شورای معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح دوشنبه دوم تیرماه به ریاست مهندس سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده، ولی فقیه، معاونان، مشاوران و مدیران کل استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

سعید اوحدی  در این جلسه با بیان اینکه کمتر از ۱۵ درصد افراد جامعه ایثارگری با ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهران در ارتباط هستند، افزود: بیش از ۸۵ درصد این عزیزان در استان‌ها حضور دارند و ارتباط آن‌ها با ادارات کل استانی و ادارات شهرستانی بنیاد شهید و امور ایثارگران برقرار می‌شود.

اوحدی با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان‌ها برای خدمت‌رسانی به ایثارگران گفت: استانداری‌ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شورا‌های برنامه‌ریزی استانی و نهاد‌ها و مجموعه‌های استانی بخش‌هایی از این ظرفیت‌ها هستند که باید به‌خوبی مورد استفاده قرار بگیرند.

معاون رییس جمهور ادامه داد: حل مشکلات و مسائل مربوط به جامعه معزز ایثارگری ابتدا باید در استان‌ها و با کمک امکانات و پتانسیل‌های خود استان انجام شود، اما برای مواردی که نیاز به رسیدگی و حل‌وفصل از طریق ستاد مرکزی وجود دارد باید امکان دسترسی مدیران کل استانی به معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران بدون واسطه، سهل و فوری وجود داشته باشد.

وی خواستار برگزاری جلسات هفتگی با کارشناسان استانی شد و افزود: رابطه مدیران کل استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با ستاد مرکزی بنیاد باید مستمر و مداوم باشد.

اوحدی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه‌وبودجه، گفت: در این جلسه موضوعات مختلفی مطرح شد و از جمله بر این مسئله تأکید کردیم که اجرای کامل قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران نیاز به تأمین اعتبار لازم برای فعالیت‌هاست. همچنین اهمیت تأمین منابع برای پرداخت پاداش پایان خدمت و معوقات ایثارگران مورد تأکید قرار گرفت.

وی در خصوص ابلاغ ۳۴ اولویت بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط روحانی گفت: بیشتر مواردی که در این ابلاغیه وجود دارد مربوط به حوزه‌های اقتصادی است، لذا منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز باید در خدمت رفع مشکلات اقتصادی ایثارگران باشد. همچنین برنامه‌های اجرایی و گزارش اجرای این ۳۴ اولویت باید تهیه شود.

معاون رییس جمهور با اشاره به تشکیل دو شورای «راهبری فرهنگی_اجتماعی» و «راهبری اقتصادی» در بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: شورای «راهبری فرهنگی_اجتماعی» با حضور وزیر آموزش پرورش و نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی و معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران در هفته آینده تشکیل می‌شود. شورای راهبری اقتصادی نیز با حضور جمعی از صاحب‌نظران اقتصادی تشکیل می‌شود.

اوحدی در پایان خدمت به جامعه ایثارگری را مسئولیت و افتخاری برای تمام کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران دانست و گفت: خدمت ما در این مجموعه باید مطابق با سخن پیامبر (ص) باشد که فرمودند: «بهترین مردم، کسی است که مردم از خدمت او بهره‌مند شوند». ان شاءالله همه ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌گونه‌ای خدمت کنیم که زندگی‌مان رنگ و بوی ایثار و شهادت بگیرد.

نماینده، ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برگزاری جلسه شورای معاونان با استفاده از ویدئوکنفرانس را اقدامی خوب و مثبت ارزیابی کرد و افزود: ان شاءالله تمام همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران در همه بخش‌ها به خوبی در کنار آقای مهندس اوحدی خواهند بود و در مسیر خدمت به ایثارگران ایشان را یاری خواهند کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی همچنین با اشاره به اهمیت جایگاه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: امیدواریم دکتر روحانی رییس جمهوری محترم به‌زودی دبیر شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را معرفی کنند.

در این جلسه مدیران کل استان‌های قم، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان غربی، گلستان و کرمانشاه نیز از طریق ویدئوکنفرانس به ارائه گزارش‌هایی از فعالیت‌های خود پرداختند.

 

منبع: میزان

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا