اخباربرگزیده هاخدمات شهریخدمات مشاوره و رفاهیویژه ها

احتمال بازگشایی مدارس در اواخر تابستان بررسی می‌شود

به گزارش عصر خدمات، علیرضا رییسی درباره احتمال بازگشایی مدارس پیش از پاییز بیان کرد: در ابتدا فکر می‌کردیم وضعیت شیوع ویروس کرونا در تابستان به این شکل نباشد. اگر شرایط در اواخر مرداد ماه یا اوایل شهریور ماه به شکلی باشد که مدارس و دانشگاه‌ها بتوانند کار خود را یک ماه زودتر آغاز کنند، این پیشنهاد را ارائه خواهیم کرد تا هم جبران سال گذشته شود و هم وضعیت احتمالی آینده و تعطیلی در پاییز یا زمستان را از قبل جبران کنیم.

وی ادامه داد: البته اکنون نمی‌توانیم چنین اقدامی مقدور نیست. زیرا مدارس و دانشگاه‌ها باید زیرساخت‌ها و سیستم نظارت و ارزیابی خود را تقویت کنند تا در آینده اگر امکان بازگشایی نبود یا احتمال تعطیلی موقت برای دو یا سه هفته باشد، زیرساخت‌ها برای ارائه آموزش الکترونیک فراهم باشد.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: تقسیم بندی سفید و زرد و قرمز برای شهرها انجام شده و اگر اکثر شهرهای یک استان سفید باشند، می‌توان این موضوع را مطرح کرد. از طرفی با توجه به گرم بودن هوا در مناطق جنوبی کشور، امکان بازگشایی مدارس در استان‌های جنوبی با توجه به شرایط آب و هوایی وجود ندارد.

رییسی گفت: ویروس کرونا به شدت ناشناخته است و در حال شطرنج بازی کردن با کرونا هستیم و در واقع باید دید که شرایط در آینده به چه شکل خواهد شد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا