اخبار اقتصادیتاپخودرو

از سرگیری عرضه خودرو در بورس کالا و ضرورت ورود شورای رقابت به عرضه‌ها‌

با اعلام خبر عرضه ۶۰۰ دستگاه خودروی دیگنیتی در ۲۹ خرداد سال جاری، خودرو به بورس بازگشت، اما ضرورت دارد وزارت صمت توضیح دهد اگر شرکت عرضه‌کننده، خودرویی برای عرضه در نوبت دوم سامانه یکپارچه نداشت، چطور قابلیت عرضه ۶۰۰ دستگاه خودرو در بورس کالا را دارد.

به گزارش عصر خدمات، بورس کالای ایران، ۲۹ خرداد میزبان خودروی دیگنیتی پرستیژ متعلق به شرکت بهمن موتور است.

براساس اطلاعات عرضه، ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی پرستیژ سفید رنگ، در تالار خودروی بورس کالا عرضه می‌شود که میزان پیش پرداخت ثبت سفارش خرید، ۱۰۰ درصد قیمت پایه اعلام شده است.

بهمن موتور قیمت پایه دیگنیتی پرستیژ را یک میلیارد و ۲۹۶ میلیون تومان اعلام کرده است و موعد تحویل این خودرو نیز ۱۲ شهریور خواهد بود.

بنابراین گزارش، سال گذشته عرضه خودرو در بورس کالا آغاز شد و با ورود شورای رقابت، این موضوع از دستور کار خودروسازان و بورس کالا خارج شد.

در سال جاری نیز با اجرای طرح عرضه خودرو در سامانه یکپارچه، خودروهای گروه بهمن موتور به دلیل تقاضای بالا در مرحله نخست در مرحله دوم، عرضه نشد و مشخص نیست خودروهای فعلی عرضه شده در بورس کالا از کدام منبع تامین شده است. به نظر می رسد وزارت صمت و گروه بهمن باید در این خصوص شفاف‌سازی انجام دهند.

ضمنا شورای رقابت باید در حال حاضر در خصوص این عرضه نیز ورود کرده و به این پرسش پاسخ دهد که خودروسازان داخل و مونتاژکاران نظیر همین بهمن‌ موتور آیا ‌از انحصاری بودن خارج شده‌اند که مجددا عرضه تولیدات آنها در ‌بورس کالا آغاز شده است؟ در سال گذشته دلیل اصلی شورای رقابت برای مخالفت با عرضه خودرو در بورس کالا، انحصاری بودن این صنعت عنوان کرده بود.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا