اخبار اقتصادیاقتصاد کلانتاپ

استقبال ۶.۵ میلیون خانوار از طرح کالابرگ الکترونیکی

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از استقبال ۶.۵ میلیون خانوار از طرح کالابرگ الکترونیکی‌ خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، علیرضا عسکریان در مورد طرح جدید خرید اینترنتی کالاهای مشمول کالابرگ اظهار داشت: خرید‌ اینترنتی کالاهای مشمول کالابرگ، مانند سایر خریدهای دیگر اینترنتی کالاهایی انجام می‌شود و هنگام اتمام مرحله خرید، از خریدار سؤال می‌شود که آیا تمایل دارد از اعتبار کالابرگ استفاده کند، که اگر دکمه بله را فشار دهد، از اعتبار کالابرگ در خرید اینترنتی هم می‌تواند استفاده کند.

وی گفت: در حال حاضر ۵ دهک کم‌درآمد جامعه شامل حدود ۴۱ تا ۴۳ میلیون نفر تحت پوشش طرح کالابرگ الکترونیکی قرار دارند؛ ما با یک فروشگاه بزرگ اینترنتی ارتباط گرفته‌ایم که خرید اینترنتی کالابرگ هم از این طریق امکان پذیر است و تا آخر هفته فروشگاه‌های اینترنتی دیگر هم به این طرح اضافه می‌شوند.

معاون امور رفاهی وزیر تعاون اضافه کرد: فروشگاه‌های اینترنتی در صورت تمایل می‌توانند نرم‌افزار فروش خود را به سامانه کالابرگ الکترونیکی متصل کنند و نرم‌افزارهای آنها باید با سوئیچ کالابرگ الکترونیک هماهنگ شود؛ ثبت‌نام از آنها انجام‌ و با آنها ارتباط برقرار می‌شود و خود ما نرم‌افزار کالابرگ را به نرم‌افزارهای آنها متصل می‌کنیم؛ بدین ترتیب مردم می‌توانند همان گونه که کالاهای معمولی را از طریق اینترنت خریداری می‌کنند، کالاهای مشمول کالابرگ الکترونیکی را هم از این طریق می‌توانند خریداری کنند.

عسکریان در مورد استقبال مردم از طرح کالابرگ الکترونیک بعد از پیوستن دو دهک ۴ و ۵ به این طرح اظهار داشت: در یک ماه اخیر که دو دهک جدید اضافه شدند، ۱.۳ میلیون خانوار از این طرح استقبال کردند و با توجه به اجرای طرح که از ابتدا به صورت پایلوت انجام شده بود، در مجموع تاکنون ۶.۵ میلیون خانوار از طرح کالابرگ الکترونیکی در سراسر کشور استفاده کرده‌اند.

وی اضافه کرد: میزان استقبال خانوارها با اضافه شدن دو دهک نسبت به دوره قبلی و مشابه، چهار برابر افزایش یافته است.

به گفته عسکریان تاکنون ۱۲۰ هزار فروشگاه در سراسر کشور به طرح کالابرگ متصل شده‌اند؛ همچنین ۱۵ هزار شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در مجموع ۱۳۵ هزار فروشگاه و شعبه شامل می‌شود، متصل هستند.

به گفته معاون امور رفاهی وزیر تعاون، طرح کالابرگ الکترونیکی شامل ۱۱ قلم کالا مانند شیرخام، ماست، پنیر، مرغ و تخم‌مرغ، قند و شکر، روغن، برنج، گوشت قرمز، حبوبات و ماکارونی است که این کالاها استاندارد بوده و به قیمت سال ۱۴۰۱ برای استفاده‌کنندگان از کالابرگ الکترونیک ارائه می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا