اخبارخودرو

افزايش ظرفيت توليد و بدنه سازي در گروه بهمن/ پيكاپ G9 بهمن 1402 می‌آید

لاماری ایما

نشست خبري گروه خودروسازي بهمن در خلال شانزدهمين نمايشگاه بين المللي اصفهان با حضور مديران ارشد اين خودروساز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار عصر خدمات، در نشست علي پورابراهيم از مديران باتجربه صنعت خودرو و عضو هيئت مديره گروه بهمن در خصوص پروژه هاي گسترش گروه بهمن گفت: خط بدنه سازي فيدليتي با ظرفيت ٢٠٠ دستگاه راه اندازي شده است و خط توليد بدنه ديگنيتي نيز نصب شده است و در مرحله توليد آزمايشي است. اين خط ١٠٠ دستگاه در روز ظرفيت دارد.

او افزود : خط سوم بدنه نيز كه مربوط به خودروي ريسپكت است در حال راه اندازي قرار دارد و ما قول ميدهيم در پايان بهمن ماه هيچ خودرويي در گروه بهمن نياز به واردات بدنه نخواهد داشت. همچنين سالن خط بدنه جديد با زيربناي ٨ هزار متر در حال اجراست كه بدنه خودروهاي جديد را توليد مي كند.

او تصريح كرد: در بهمن ديزل خط رنگ راه اندازي شده است. به اين ترتيب ساير خودروهاي پيكاپ نيز در بهمن ديزل توليد مي شود. ضمنا ظرفيت خط توليد كشنده ام پاور نيز با ظرفيت ٢٠ دستگاه در روز فعال است و در پايان سال به ٤٠ دستگاه مي رسد.

او در خصوص كاربري سازي نيز گفت: ما قصد داريم كاربري را از حالت كارگاهي به كارخانه ايي دربياوريم و به صورت OEM كاربري ها توليد شود. به همين دليل برنامه داريم اين اتفاق در خط توليد بيفتد و رنگ كاربري سازي نيز كارخانه ايي خواهد بود نه كارگاهي.

پور ابراهيم تاكيد كرد: براي خودروهاي كاميونت نيز ما برنامه داريم كه داخلي سازي را افزايش بدهيم. به همين دليل خانواده خودروهاي ام پاور سال بعد كل بدنه اين خودروها در بهمن ديزل توليد مي شود. به اين ترتيب هزينه حمل بدنه بزرگ اين خودرو را ديگر نداريم.

وي دليل تمركز بهمن روي بدنه سازي را ارزش افزوده اين كار عنوان كرد و گفت: پروسه ساخت بدنه نياز به اپراتور دارد و اشتغال زايي بالايي دارد. به طور مثال براي ساخت بدنه فيدليتي حدود ٤٠ نفر نيرو نياز دارد و اگر همه محصولات داخلي سازي شوند كارآفريني بالايي خواهيم داشت.

او با اشاره به سرمايه گذاري بالاي بهمن براي خطوط پرس و استفاده از ظرفيت هاي داخلي صنايع فولادي گفت: هدف ما اشتغال زايي و كار آفريني است و در سال آينده بهمن موتور با ظرفيت ٦٠ هزار دستگاه فعاليت خواهد كرد كه قطعا نيازمند استفاده از نيروي كار جديد است. اميد ما اين است در آينده كارخانه ايي با ظرفيت ٢٠٠ هزار دستگاه بسازيم.

ابراهيم افشار مدير كسب و كار خودروهاي تجاري بهمن ديزل نيز در اين نشست با اشاره به تقسيم بندي خودروهاي تجاري از ٣.٥ تن تا ١٢ تن گفت: كاميونت هايي كه در سال قبل در خانواده فورس در سال قبل به بازار ارائه شد، مورد استقبال بازار قرار گرفته است و در دو ماه آينده نيز محصول جديدي خواهيم داشت. ضمن اين كه در بخش خودروهاي تجاري سنگين نيز ام پاور سري BD300 را داريم كه استانداردهاي روز جهان را دارد و شعار اين محصول پرقدرت، ايمن و با دوام است.

او تصريح كرد: اين خودرو موتور كامينز باكيفيت دارد كه ١١٠٠ نيوتن متر گشتاور توليد مي كند و ٣٠٠ اسب بخار است. ضمن اين كه اين خودرو ٨٥ استاندارد ايران و استانداردهاي روز اروپا را پاس مي كند. در اين خودرو ترمز ESC، انحراف از خط و ترمز اضطراري وجود دارد.

افشار ادامه داد: اين خودرو كابين ارگونوميك و بزرگي دارد و صندلي راننده در ٦ جهت حركت خواهد كرد. ضمنا سرد كن و گرمكن نيز در صندلي اين خودرو وجود دارد. حتي باك را ٦٠٠ ليتر در نظر گرفته ايم تا مراجعه راننده براي سوخت گيري كمتر باشد. اين خودرو با نوع باري و كمپرسي در ابتدا ارائه مي شود و كاربري هاي ديگري نيز خواهد داشت.

پارسا نوري معاون مهندسي گروه بهمن گفت: تا به امروز ٣٠٠ دستگاه از سدان ريسپكت توليد شده است و به زودي آماده شماره گزاري خواهد شد. همچنين مي توانيم توليد را به ١٢ هزار دستگاه برسانيم و ديگنيتي پرستيژ نيز امروز به مرحله توليد رسيده كه با موتور ٢ ليتري توربو و بقيه نكات فني تنها در ايران توليد مي شود.

نوري در خصوص پيكاپ جديد G9 اين گروه صنعتي كه در خلال نمايشگاه خودرو اصفهان رونمايي شد گفت: اين خودرو در سه ماهه اول سال آينده به بازار عرضه خواهد شد و نياز بازار را كاملا برطرف مي كند. اين خودرو قدرت و ابعاد خوبي دارد كه مي تواند نياز بازار از هايلوكس را هم مرتفع كند.

معاون مهندسي بهمن موتور در پاسخ به سوال خبرنگار عصر خدمات در خصوص داخلي سازي G9 گفت: در بعضي از قطعات داخلي سازي اين خودرو صرفه اقتصادي دارد. ضمن اين كه با توجه به مشخصات فني و امكانات اين خودرو، G9يك پيكاپ سنتي نيست و مي تواند حتي به عنوان يك خودروي روزمره هم مورد استفاده قرار گيرد. در نتيجه ظرفيت بازار پيكاپ را بايد به اضافه اين نوع كاربري جديد كرد كه نشان مي دهد نياز بازار به چنين خودروي بيش از تصور است. به اين ترتيب مي توان با توجه به تيراژ عمق داخلي سازي را حتي افزايش داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا