اخبار اقتصادیخدمات مشاوره و رفاهی

ایجاد ۷ هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان کشور/ اجرای دستور العمل رشد اشتغال هدفمند برای ساماندهی کولبران

معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت گفت: ۷ هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان آذربایجان غربی،کرمانشاه و کردستان ایجاد شده است.

به گزارش عصر خدمات، با بیان اینکه بنیاد برکت به مسئله کولبران با توجه به ماهیتی که داشته اند ورود و سعی کرد جایگزین کولبری را برای مردمان مناطق آذربایجان غربی ، کردستان و کرمانشاه معرفی کند.
وی ادامه داد: کولبری در حال حاضر یک مسئله ملی است و باید چندین دستگاه برای ساماندهی وحل آن پای کار بیایند و مسئله اصلی هم که بنیاد برکت به آن ورود کرد ایجاد شغل هایی جهت جایگزینی کولبری بود.
معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت بیان کرد: هدف اصلی بنیاد برکت آن بود که با فراهم کردن فرصت های شغلی در منطقه افرادی که از سر اجبار وارد شغل کولبری شده اند دیگر کولبری نکنند که طبق بررسی های صورت گرفته هم تا به امروز در این زمینه نسبتا موفق بوده است.
نیازی توضیح داد: بنیاد برکت یک افق بلند مدت در این زمینه طراحی کرد و مناطقی که مستعد بوده اند را بررسی و یک دستور العمل در قالب رشد اشتغال هدفمند (راه) تهیه کرد.
وی با بیان اینکه تا به امروز در مناطق مرزی کشور ۷ هزار طرح را انجام داده ایم افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته امسال هم یک هزار طرح دیگر در سه استان آذربایجان غربی ، کردستان و کرمانشاه انجام خواهیم داد.
معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت تاکید کرد: تا به امروز در ۵۸۸ روستا ۷ هزار طرح با سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی اجرا شده است که از این میزان سرمایه گذاری ۳۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بنیاد برکت بوده و مابقی آورده متقاضیان بوده است.
نیازی بیان کرد: تمامی طرح ها با توجه به اقتصاد روستایی حاکم بر این مناطق بوده که شامل توسعه باغات ،استفاده از ظرفیت کشاورزی و سیستم های گلخانه ای و مصنوعات چوبی و … بوده است.
وی افزود: بیشترین طرح های اجرا شده در قالب ساماندهی کولبری در استان کردستان بوده است به طوری که از ۷هزار طرح ایجاد شده ۴هزار طرح در استان کردستان ، ۱۵۰۰ طرح در آذربایجان غربی و ۱۵۰۰ طرح در کرمانشاه بوده است.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا