اخباراقتصاد کلانتاپ

بازار آرامی در نیمه دوم سال چشم انتظار متقاضیان مسکن است

بیگی نژاد گفت: در نیمه دوم امسال بازار آرامی چشم انتظار متقاضیان مسکن خواهد بود و با تمهیدات دولت در حوزه نهضت ملی مسکن بازار پر رونقی را در پیش خواهیم داشت.

به گزارش عصر خدمات،بیگی نژاد نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک گفت: با توجه به تصمیم دولت در خصوص بهبود وضعیت بازار مسکن و همچنین اهداف پیاده سازی شده در حوزه اجرای طرح نهضت ملی مسکن از جمله اختصاص اراضی برای پروژه ها شاهد رونق در بازار مسکن خواهیم بود اما در این شرایط دولت باید به تمامی بخش ها از جمله باقت های فرسوده هم در این حوزه توجه کند.

به گفته نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک، در صورتی که عرضه و تقاضا در بازار مسکن کنترل شود می توان امید داشت که این بازار هم به سمت رونق هدایت شود از سوی دیگر در صورتی که دولت به بافت های فرسوده توجه کند و طبق یک برنامه ریزی جامع بتواند انگیزه را برای سازندگان و مالکان جهت نوسازی بافت های فرسوده فراهم کند در نیمه دوم سال بازار پر رونق تر در مسکن را شاهد خواهیم بود.

او می گوید: بازار مسکن در نیمه دوم سال به طور معمول آرام تر است و در صورتی که دولت بتواند با برنامه ریزی و همچنین تکمیل و تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن شرایط را بهتر کند بازار خوبی در انتظار متقاضیان خواهد بود.

بیگی نژاد در پاسخ به این سوال که چه زمانی برای خرید مسکن مناسب است گفت: مردم نباید منتظر باشند که بازار مسکن آرام می شود چراکه بازار مسکن از سایر بازارهای موازی دیگر تاثیر می گیرد بنابراین متقاضیان باید هر لحظه نیاز مسکنی خود را پاسخ دهند.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا