اخبارخدمات شهریویژه ها

باغ سلیمانیه در تهران افتتاح شد

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، علی‌محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در مراسم افتتاح و بهره‌وری از باغ سلیمانیه در تهران اظهار داشت: این باغ امروز به صورت رسمی افتتاح و به عنوان بوستان عمومی جهت استفاده از شهروندان به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: افتتاح این بوستان در راستای اقدامات شهرداری در جهت توسعه فضای سبز در تهران و خدمت‌رسانی بیشتر به شهروندان بوده است که شهرداری منطقه 14 همکاری‌های بسیاری در این راستا انجام داد.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران به فعالیت‌های شهرداری جهت صیانت از باغات تهران اشاره کرد و گفت:‌این برنامه با جدیت برای آینده نیز ادامه دارد و پیروز حناچی شهردار تهران نیز حامی این چنین برنامه‌ها است و حساسیت‌های ویژه‌ای بر روی مسأله باغات وجود دارد.

مختاری عنوان کرد:‌در صورتی که حمایت اعضای شورای شهر نبود،‌افتتاح باغ سلیمانیه امکانپذیر نبود و لغو مصوبه برج‌باغ‌ها همچنین همگرایی بین شورا و شهرداری نتایج مؤثری را به همراه داشته است و گام بلندی جهت حفظ باغات و درختان کهنسال تهران که ثروتی غیرقابل جایگزین است محسوب می‌شود.

وی بیان داشت: ادامه تملک چندین فقره باغ و تبدیل آن به بوستان با اولویت مناطق کم برخوردار ادامه خواهد داشت و امیدواریم هر چه زودتر اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت:‌طراحی باغ سلیمانیه بر اساس الگوی باغ ایرانی ـ اسلامی است و امیدواریم این چنین برنامه‌ها در خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به شهروندان مؤثر واقع شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا