اخبار اقتصادیتاپخودروویژه ها

باغ کتاب تهران میزبان ستاره ها/ همایش کلوپ مرسدس بنز برگزار شد

همایش کلوپ رسمی مرسدس بنز دیروز در هوای بهاری در محل باغ کتاب تهران و موزه دفاع مقدس به همت انجمن خودروهای تاریخی ایران ( نماینده رسمی و انحصاری FIVA ) و همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران برگزار شد.

این همایش که در محلی باغ کتاب تهران برگزار شد، مورد استقبال مالکین خودروهای کلاسیک مرسس بنز و خانواده ها قرار گرفت. کلوپ مرسدس بنز که از زیرمجموعه های انجمن خودروهای تاریخی ایران به شمار می رود، در این همایش حدود ۱۰۰ دستگاه از انواع خودروهای مرسدس بنزرا برای عموم به نمایش گذاشت.

از نکات جالب توجه در این برنامه حضور خودروهای مرسدس بنز از دهه ۵۰ میلادی تا دهه ۹۰ بود که شامل خودروهای آنتیک، کلاسیک و New Classic می شود. ضمنا بعضی از خودروهای حاضر در این برنامه از ابتدای رورد به کشور به یک خانواده تعلق داشته است و به نوعی میراث خانوادگی به حساب می آید.

خودروها و خاطره ها

از جمله خودروهای حاضر در این همایش باید به مرسدس بنزهای اتاق W123 یا همان دانشجویی اشاره کرد. این خودروها به تعداد زیاد در گذشته وارد کشور شه است و بسیاری با آن خاطرات جالب دارند. از طرفی مدل های W114 و W115 نیز از پر تعداد ترین نمونه ها در همایش بودند که به مدل های معماری معروف هستند.

از جمله میهمانان ویژه این همایش باید به حضور سید محمدحسین حجازی مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد، سید حمید ادبی مدیرعامل شرکت ستاره ایران نماینده رسمی و انحصاری مرسدس بنز ( بخش سواری) در کشور، رامین صالح خو رئیس انجمن خودروهای تاریخی ایران و محمدعلی عرفانی مدیر بخش اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران اشاره کرد.

گفتنی است انجمن خودروهای تاریخی ایران در همکاری با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و به همت کلوپ های تخصصی در دو ماه پیش رو برنامه های مختلفی در دستور کار دارند که علاقه مندان می توانند برای اطلاع از این برنامه ها به صفحه رسمی این انجمن در اینستاگرام به نشانی hva.iran مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا