اخبارتاپخدمات نهاد های اجتماعیویژه ها

برنامه ریزی برای ساماندهی مجموعه‌های گردشگری پایتخت/ نسبت به مجموعه‌های تاریخی شناخت کافی داریم

به گزارش عصر خدمات، احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورای شهر، در پاسخ به این سوال که این کمیته در هفته گردشگری و تهران چه اقدامی را در پایتخت انجام داده است، گفت: اقدامات ما برنامه‌ریزی است و اجرایی نیست اما در هفته گردشگری جلسه‌ای با صاحب نظران صنف گردشگری برگزار کردیم و با اولویت ساماندهی گردشگری در مدیریت شهری، اولین کار گروه را تشکیل دادیم.

وی افزود: در این کارگروه برنامه‌ریزی‌هایی برای ساماندهی وضعیت خانه موزه‌ها و موزه‌های در اختیار مدیریت شهری انجام شد که شامل ساماندهی سازمان فرهنگی هنری شهرداری، مجموعه‌های حوزه اجتماعی _ فرهنگی و مناطق است.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر با تاکید بر اینکه باید سازمان گردشگری تهران را نیز جدی تر بگیریم، تصریح کرد: نکاتی نیز راجع به سازمان گردشگری شهرداری داریم که مصوبه آن برای شورای شهر قبلی است و در شورای قبل تر نیز این بحث مطرح شده بود. به نظر می‌رسد که برای حل معضل گردشگری و تبدیل آن از یک موضوع صرفاً فراغتی به یک صنعت و محل درآمد پایدار در شهرداری، باید حتماً به سمت متمرکز کردن این موارد و یکپارچه کردن مدیریت آنها برویم.

علوی ادامه داد: در این ساماندهی نیز کلیه مجموعه‌هایی که در شهرداری بوده و ظرفیت گردشگری دارند، اعم از باغ موزه‌ها، موزه‌ها، مراکز تفریحی ازجمله مجموعه عباس آباد، برج میلاد و غیره را بررسی می‌کنیم تا بتوانیم به یک وحدت رویه در آنها برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازدیدی از خانه‌های تاریخی شهر تهران داشته است یا خیر، گفت: شناخت بنده نسبت به مجموعه‌ها خوب است اما چون در مجموعه‌های اجرایی برخی تغییرات ای جاده شده است، باید قدری زمان بدهیم تا دوستان در جایگاه اجرایی جای گیر و مسلط شوند. ما نیز در حال برنامه‌ریزی برای ساماندهی و رسیدگی به مجموعه‌های تاریخی و گردشگری شهر هستیم.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر در پاسخ به این سوال که چرا در هفته گردشگری خروجی چشم‌گیری از سوی شورای شهر و مدیریت شهری دیده نشد، بیان کرد: در هفته تهران برنامه‌ریزی‌های امور را انجام دادیم. سالگرد پل طبیعت نیز یکی از مراسم‌های هفته گردشگری بود و کارگروه‌هایی نیز برای این هفته تشکیل دادیم.

علوی خاطرنشان کرد: به طور کلی با توجه به اینکه به تازگی تیم مدیریت شهری ششم تشکیل شده است، نمی‌توان انتظار برنامه خروجی بزرگی را داشت و باید قدری زمان داده شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا