اخبارخودرو

برگزاری مراسم گرامی‌داشت یادواره ۱۴ هزار شهید حوزه کارگری

لاماری ایما

به گزارش عصر خدمات،  همزمان با گرامی‌داشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس، آیین گرامی‌داشت یاد و خاطره ۱۴هزار شهید گلگون کفن حوزه کارگری با حضور خانواده‌های معزز شهدا و سرداران سرافراز دفاع مقدس، در شرکت ساپکو برگزار شد.

در این مراسم، سردار رعیتی‌فرد، رییس بسیج کارگران و کارخانجات کشور، جنگ اقتصادی امروز را ادامه جنگ هشت ساله کشور دانست و اظهار کرد: جنگ تحمیلی جنگی نابرابر بود که کشور ما را در برابر ۵۲ کشور دنیا و در شرایط بسیار بد اقتصادی و نظامی قرار داد، اما با همدلی و رهبری داهیانه حضرت امام خمینی (ره) و رشادت‌های یکایک رزمندگان غیور اسلام دستاوردهای ارزشمندی را برای نظام جمهوری اسلامی به ارمغان آورد. امروز نیز کشور ما در شرایط دشوار تحریم ایادی بیگانگان، جنگ نابرابر دیگری را تجربه می‌کند و این جنگ در عرصه‌های تولید و اقتصاد ادامه دارد.

سردار رعیتی فرد، افزود: مقام معظم رهبری با درایت و هوشمندی، اقتصاد مقاومتی را چراغ راه ما قرار داده‌اند و گروه صنعتی ایران‌خودرو با تاسی از فرمایشات معظم‌له، در این جنگ نابرابر اقتصادی توانست در عرصه‌های مختلف تولید و خودکفایی، ادامه دهنده راه شهدای دفاع مقدس باشد.

سردار عروج از فرماندهان ارشد جنگ‌های چریکی در دوره دفاع مقدس و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این مراسم، راه شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را، راه شهدای کربلا دانست و مهم‌ترین عامل پیروزی‌های سربازان دفاع مقدس را همدلی و مروت حسینی مطرح کرد.

وی وجه مشترک سربازان دفاع مقدس کشور ایران را در جنگ تحمیلی، اعتقاد به ولایت فقیه، همدلی مردم و برخورداری از شور حسینی دانست.

گفتنی است، آیین بزرگداشت یادواره ۱۴ هزار شهید حوزه کارگری، توسط بسیج کارگری گروه صنعتی ایران‌خودرو و حوزه بسیج کارگری استان تهران با تشییع نمادین پیکر شهید گمنام و مداحی و مرثیه‌سرایی حاج مرتضی طاهری در فضایی معنوی در شرکت ساپکو برگزار و از خانواده شهیدان باقیانی، حسین جانی و هاشمی که شهدای افتخار آفرین جنگ هشت ساله تحمیلی در راه آرمان‌های امام راحل و دفاع مقدس بودند، تجلیل شد.

منبع: ایکوپرس

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا