اخباربرگزیده هاخدمات شهریویژه ها

بهره برداری رسمی از فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره فاز دوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار اظهارداشت:روز شنبه بیستم دی سال 1399 طی مراسمی فاز دوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار رسما مورد بهره برداری قرار می گیرد و کلنگ آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث محور شارباغ حضرت فاطمه زهرا(س) به زمین می خورد.

وی افزود: فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار شامل مسیرهای تندروی بخش حدفاصل پل تقاطع خیابان شهید مزینانی تا بزرگراه امام رضا(ع) که از روز بیستم آذر سال جاری و با هدف بهره مندی شهروندان از منافع ترافیکی پروژه مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفته بود، روز شنبه بیستم دی به بهره برداری می رسد.

معاون شهردار تهران گشایش مسیر 4870 متری فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار را تکمیل کننده عملکردهای ترافیکی این معبر بزرگراهی در بخش مسیرهای تندرو دانست و یادآور شد: کاهش بار ترافیک در بزرگراه و میدان بسیج و نیز بخش شرقی بزرگراه آزادگان، تکمیل رینگ خارجی شبکه بزرگراهی و ساماندهی ترافیک مبادی ورودی جنوب شرق پایتخت از مهمترین دستاوردهای ترافیکی بهره برداری از فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار به شمار می آیند.

صبوری دیلمی با بیان آنکه متعاقب این بهره برداری، کلنگ آغاز عملیات اجرایی فاز نخست پروژه احداث محور شارباغ حضرت فاطمه زهرا(س) نیز به زمین می خورد، یادآور شد: متعاقب انتخاب طرح پروژه از میان 240 طرح از طریق برگزاری مسابقه ای بین المللی و نیز انعقاد تفاهمنامه میان راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شهرداری تهران در تیرماه سال 1399، حدود 2،7 کیلومتر از مسیر 9 کیلومتری این محور مورد آزادسازی قرار گرفت و به این ترتیب عملیات اجرایی پروژه از روز شنبه هفته آینده رسما توسط شرکت یادمان سازه آغاز خواهد شد.

وی با بیان آنکه بخش نخست آزادسازی اراضی مورد نیاز برای احداث محور شارباغ حضرت فاطمه زهرا(س) شامل یک مسیر 2770 متری به عرض متوسط 34 متر و مساحت 94180 متر مربع در 2 قطعه واقع در مناطق 17 و 18 شهرداری تهران است، خاطرنشان ساخت: فاز نخست پروژه شامل 4 محدوده اجرایی است. محدوده های اول و دوم به مساحت 17680 مترمربع در بخش حدفاصل میدان شهدای مدافع حرم تا امام زاده حسن(ع) در منطقه 17 و محدوده های سوم و چهارم به مساحت 17000 مترمربع در بخش حدفاصل بوستان 15 خرداد تا خیابان آیت الله طالقانی واقع در منطقه 18 قرار دارند.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، تکمیل پروژه احداث محور شارباغ حضرت فاطمه زهرا(س) علاوه بر تاثیرات مثبت فرهنگی در مناطق کمتر برخوردار شهر تهران، در رونق گردشگری شهری نیز موثر خواهد بود. اولویت نخست حرکت در این محور با پیاده و دوچرخه بوده و 22 کوشک با کاربری ایستگاه دوچرخه، موزه، مراکز فرهنگی، فضای تجاری و مراکز اختصاصی بانوان از جمله عناصر شاخص طرح است.

 پروژه احداث محور شارباغ حضرت فاطمه زهرا(س) پس از انتقال خط راه آهن تهران ـ تبریز به زیر زمین در سال 1392، روی بام این تونل در محدوده ای به طول تقریبی 9 کیلومتر و کشیدگی شرقی ـ غربی و عرض متوسط 30 متر با وسعت حدود 27 هکتار تعریف شده است که با احتساب فضای بین جدار ساختمان های شمالی تا جنوبی طرح و خیابان های موجود، این محدوده در مجموع به حدود 50 هکتار در فازهای بعدی افزایش پیدا می کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا