اخباربرگزیده هاخدمات شهریخدمات مشاوره و رفاهیویژه ها

تجهیزات هنرستان‌های پایتخت به‌روز است

به گزارش عصر خدمات، عبدالرضا فولادوند در پاسخ به اینکه آیا هدایت تحصیلی به سمت اتفاق ایده آل رفته یا برحسب واقعیت‌های موجود است؟ گفت: هدایت تحصیلی یک فرایند است و باید مقدمات آن فراهم شود.

وی افزود: در راستای هدایت تحصیلی باید همه مقدمات فراهم شود که انتظار داشته باشیم به نقطه ایده آل برسیم. در مقطع متوسطه اول به تنهایی می‌توانیم از مشاور استفاده کنیم و کمبود مشاور از مشکلات عمده آموزش و پرورش است. متاسفانه الزام به استخدام‌های بی‌رویه از نیروهای نهضت سوادآموزی و حق‌التدریس باعث می‌شود آموزش و پرورش نتواند نیروی تخصصی استخدام کند و نیرویی را استخدام می‌کند که مورد نیازش نیست که این موضوع بخشی از فعالیت‌های آموزش و پرورش را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

فولادوند درباره نبود امکانات کارگاهی در هنرستان ها گفت: دلیل این کمبودها را به تنهایی در آموزش و پرورش جست وجو نکنید. در شهر تهران هنرستانها بروز هستند و تلاش می کنیم مایحتاج آنها را فراهم کنیم البته کمبودها همیشه بوده و هست اما نمی‌تواند باعث شود که نتوانیم اهداف را پیگیری کنیم. هدایت تحصیلی چه در رشته های فنی و چه نظری همیشه توانسته بخشی از نیازمندی های کشور را برطرف کند و نیروهایی که اکنون کار می کنند از همین طریق به بازارکار هدایت شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: از بودجه آموزش و پرورش حدود ۹۸ درصد صرف پرداخت حقوق و دو درصد صرف سایر امور می‌شود در حالی که مسئولیت دارد سندتحول بنیادین را اجرا کند و هدایت تحصیلی هم جزو تکالیفی است که برعهده او گذاشته شده تا توسعه متوازن رشته ای ایجاد کند بنابراین باید تلاش کنیم بودجه آموزش و پرورش افزایش یابند.

وی افزود: البته دولت طی ۵-  ۶ ماه گذشته افزایش های خوبی ایجاد کرد و در حال تلاش اند تا نیازهای اولیه و ضروری بعد از حقوق و مزایا نیز برطرف شوند.

وی در خاتمه سخنان خود در برنامه پرشسگر درباره تامین و تجهیز امکانات کارگاه‌های فنی گفت: علاوه بر ضرورت تجهیز هنرستان ها، خرید خدمات و برونسپاری نیز در بخش کاردانش صورت می گیرد.

 

منبع:ایسنا

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا