اخبارخدمات شهریخدمات مشاوره و رفاهیویژه ها

تصویب اختصاص ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای شهرهای کشور در ستاد ملی کرونا/۵۰ درصد متعلق به تهران است

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، پیروز حناچی در آئین افتتاح باغ سلیمانیه گفت: خوشحالم که فرصت دیگری پیش آمد تا به قول هایی که به شهروندان داده بودیم عمل کنیم. بطور قطع می توانیم بگوییم توسعه فضای سبز در تهران یکی از راهبردهای این دوره مدیریت شهری است.

تبدیل ۱۷ باغ به بوستان در تهران

۱۷ باغ دیگر تا پایان این دوره به باغ ها اضافه می شود

وی افزود: از ابتدای این دوره ۱۷ باغ تملک و به بوستان تبدیل شده و تا خاتمه این دوره ۱۷ باغ دیگر نیز به باغ های داخل محدوده شهر تهران اضافه خواهد شد. در حقیقت هدف گذاری اینگونه بوده که این باغ ها ابتدا در مناطقی که ظرفیت آن وجود دارد و دوم سرانه فضای سبز کمتری دارند احداث شوند. برخی از این باغات مدت ها متروک واقع شده که با همکاری دستگاه های مختلف این اقدام شکل گرفته و توسعه فضای سبز تهران که یکی از نیازهای اصلی این شهر است، محقق شده است.

وی ادامه داد: در جلسه امروز کمیسیون ماده ۵ طرح تفصیلی منطقه ۲۲ به تصویب نهایی رسید. کار مهمی که انضباط بخشی به شهر را به عنوان یکی از قول هایی که به مردم داده بودیم در منطقه ۲۲ محقق می کند.

وی با اشاره به بهره برداری از باغ سلیمانیه در منطقه ۱۴ گفت: سرانه فضای سبز این منطقه ۹.۵ متر است اما هنگامی که به توزیع این سرانه در نواحی منطقه نگاه می کنیم مشاهده می کنیم که این توزیع متعادل نبوده، لذا تملک و احداث چنین بوستان هایی می تواند در توزیع عادلانه سرانه فضای سبز در نواحی موثرباشد. این در حالیست که سرانه استاندارد در داخل محدوده شهر تهران بدون فضاهای فرهنگی و ورزشی باید ۱۲ متر باشد.

وی تاکید کرد: باغ بزرگ دیگری در منطقه ۶ برای تملک در مرحله مذاکره است که اگر به نتیجه برسد کار بزرگی انجام شده است. در باغ سلیمانیه توجه به باغ سازی ایرانی مورد توجه قرار گرفته و نتیجه سیاست های شورا و شهرداری یعنی توجه به مناسب سازی برای معلولین در این باغ به خوبی رعایت شده که می توان آن را به عنوان یک نمونه خوب معرفی کرد.

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به توافق میان وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی با شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: ما در کشور شبکه سلامت داریم اما به دلایل مختلف این شبکه در تهران ضعیف است. بنا به پیشنهاد همکاران در وزارت بهداشت، شهرداری امکانات سلامت خود را به عنوان خانه های سلامت تبدیل می کند، البته تا پیش از این نیز این امکانات در اختیار شهروندان بود، اما ماموریت رسمی که وزارت بهداشت از آن پشتیبانی کند نبود.

به گفته حناچی، این شبکه گسترده ۱۹ مرکز درمانی در سطح مناطق و ۹ درمانگاه بزرگ در سطح شهر تهران می تواند مجهزتر و مورد پشتیبانی وزارت بهداشت قرار گیرد. البته بودجه بیشتری از شهرداری تهران نخواهیم گذاشت اما پشتیبانی از این مراکز اضافه خواهد شد.

وی افزود: در ستاد ملی کرونا نیز مصوبات خوبی برای حمل و نقل عمومی گرفتیم به شکلی که ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای اتوبوسرانی کشور اضافه خواهد شد که حدود ۵۰ درصد آن متعلق به تهران است و شهرداری ها نیز سهم ۱۷.۵ درصدی را در تامین این اتوبوس ها پرداخت خواهند کرد. همچنین دولت قبول کرده که اعتباری برای بازسازی واگن های نسل اول مصوب شود. از سوی دیگر نیز بحث اتوبوس های برقی را دنبال خواهیم کرد و این موارد جدا از مطالبات شهرداری از دولت خواهد بود.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص احداث باغ سلیمانیه در قبال عوارض پلاسکو گفت: ما حساب های فیمابین با بنیاد داریم. حساب های گسترده ای هم هست به شکلی که خیلی چیزها را می دهیم و خیلی چیزها را می گیریم اما احداث این بوستان در خصوص پلاسکو نبوده ولی در حساب فیمابین ما بوده است.

وی در خصوص منع ارتفاعی در جماران نیز گفت: این بحث باید با جزئیات کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد. لذا هر گاه اقدامی در این خصوص انجام شد اطلاع رسانی نیز خواهد شد.

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا