اخبارخودروویژه ها

توزیع ۳۰۰ هزار حلقه لاستیک برای ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای سنگین

لاماری ایما https://lamari.ir/
به گزارش عصر خدمات، داریوش باقر جوان مدیر کل دفتر حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری با اشاره به پرداخت وام ۶ میلیون تومانی به رانندگان خودروهای سواری‌ گفت: ۹۳ هزار راننده سواری برون شهری موفق به دریافت وام ۶ میلیون تومانی از مجموعه ۱۱۳ هزار نفر شده‌اند.
او ادامه داد: ۱۱ هزار راننده تحت پوشش بیمه روستایی و عشایر هم در فهرست قرار دارند. در مجموع بیش از ۱۰۰ هزار نفر توانستند این وام ۶ میلیون تومانی را که به عنوان تسهیلات کرونایی به رانندگان برون شهری تعلق می‌گیرد، دریافت کنند.
به گفته این مقام مسئول تنها ۱۰ درصد از رانندگان باقی مانده‌اند که البته پرداخت تسهیلات این افراد هم پیگیری می‌شود.
ارائه حواله به رانندگان برای دریافت لاستیک براساس پیمایش
باقرجوان با اشاره به ثبت سفارش لاستیک با ارز نیمایی گفت: برخی واردکنندگان از ماه‌های گذشته نسبت به واردات لاستیک با ارز نیمایی اقدام کردند که این لاستیک‌ها هم در استان‌های مختلف توزیع می‌شوند و ما می‌توانیم از این طریق به تنظیم بازار کمک کنیم.
باقر جوان درباره موجودی لاستیک‌های وارد شده با ارز نیمایی گفت: عدد دقیقی از آن در اختیار ندارم و وزارت صمت می‌تواند این آمار را به صورت دقیق اعلام کند اما میزان ارزی که بانک مرکزی برای ترخیص اختصاص داده است، نشان می‌دهد که از نظر تامین لاستیک سنگین مشکلی نداریم و باید در بحث تنظیم قیمت‌ آن کار شود تا قیمت لاستیک با اقتصاد حمل‌ونقل عمومی همخوانی داشته باشد.
او با بیان اینکه ۳۰۰ هزار حلقه لاستیک تاکنون در سه مرحله ۵ هزار حلقه، ۷ هزار حلقه و اخیرا هم ۱۰ هزار حلقه ترخیص شده است، افزود: سعی شده این لاستیک‌ها در استان‌هایی که مشکل و کمبود لاستیک دارند توزیع شود و ما بر اساس پیمایش، لاستیک‌های مورد نیاز را تهیه خواهیم کرد.
مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: مابه‌التفاوت لاستیک که با ارز نیمایی وارد شده‌اند، باید واریز شود به طور مثال اگر در اردیبهشت ماه لاستیک با نرخ ۱۳ تا ۱۴ هزار تومانی وارد شده است، باید مابه التفاوت ۳ برابری آن پرداخت شود. البته در همین رابطه در حال رایزنی هستیم که با نرخ دولتی حساب شود.
باقر جوان تصریح کرد: روند ترخیص لاستیک‌ها با ایجاد سامانه و از طریق حواله‌ها بسیار سرعت گرفته و ما سعی داریم با توزیع مناسب لاستیک بتوانیم کمبود‌هایی که در سایر استان‌های کشور به ویژه برای سایزهای خاص لاستیک از جمله ۱۲ و ۲۴ بوده است، برطرف کنیم.
او در پایان تصریح کرد: امیدواریم در این زمینه همکاری وزارت صمت و گمرک برای ترخیص لاستیک‌ها افزایش یابد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا