اخباربرگزیده هاخودروویژه ها

توقف تولید کامیون‌های دیزلی در اروپا

لاماری ایما https://lamari.ir/
به گزارش عصر خدمات، روزنامه فایننشال‌تایمز در گزارشی نوشت: شرکت‌هایی شامل فورد، اسکانیا، مان، ولوو، DAF، دایملر و Iveco تعهد مشترکی را امضا کردند که بر اساس آن تولید کامیون‌های دیزلی را تا دو دهه آینده متوقف کرده و برای عرضه خودروهایی که از هیدروژن یا فناوری باطری استفاده می‌کنند، تلاش خواهند کرد. هنریک هنریکسون، مدیرعامل شرکت اسکانیا به فایننشال‌تایمز گفت: انتظار می‌رود این شرکت‌ها بین ۶۱ تا ۱۲۲ میلیارد دلار در چنین فناوری‌هایی سرمایه‌گذاری کنند.
تعهد بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودروهای سنگین در اروپا پس از این اعلام شد که اتحادیه اروپا هفته گذشته برای وضع اهداف جدی‌تر کاهش آلایندگی برای یک دهه آینده به توافق رسید.
 این بلوک پس از مذاکرات طولانی موافقت کرد کاهش ۵۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۳۰ از سطح سال ۱۹۹۰ را هدف‌گذاری کند.
 هدف قبلی کاهش ۴۰ درصدی آلایندگی تا سال ۲۰۳۰ بود. کامیون‌سازان اروپایی سرگرم کار روی فناوری‌های جایگزین هستند. به‌عنوان مثال دایملر در سپتامبر یک کامیون مفهومی مرسدس‌بنز را رونمایی کرد که با پیل سوختی کار می‌کند. کامیون GenH۲ مرسدس بنز یک کامیون پیل سوختی با برد حداکثر ۱۰۰۰ کیلومتر است که انتظار می‌رود استفاده آزمایشی از آن در سال ۲۰۲۳ آغاز شود و تولید سری آن برای نیمه دوم دهه جاری هدف‌گذاری شده است.
بر اساس گزارش اویل‌پرایس، دایملر تراک و شرکت مهندسی و گازهای صنعتی Linde هفته گذشته اعلام کردند نسل جدید فناوری سوختگیری هیدروژن مایع برای کامیون‌هایی که با پیل سوختی کار می‌کنند را مشترکا طراحی خواهند کرد. پروسه جدید سوختگیری در کامیون GenH۲ مرسدس بنز به‌کار گرفته خواهد شد.
منبع: ایسنا
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا