اخبارتاپخدمات شهری

تولید روزانه ۵۰۰ تن زباله در پایتخت/نقش حوضچه های آرامش

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، علی عطایی، اظهار داشت: مجموعاً ۵۳۰ کیلومتر مسیل با ۱۰ هزار کیلومتر انهار در تهران وجود دارد که شبانه روز لایروبی می‌شوند تا از مشکلات سیلابی در زمان باش ها جلوگیری شود.

وی افزود: جنوبی ترین سطح شهر ۹۰۰ متر است که این تفاوت سطح در شهر می‌تواند مشکلات زیادی ازجمله جاری شدن سیل و سیلاب را ایجاد کند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با توضیح درباره حوضچه ارامش سیلاب در منطقه صالح آباد عنوان کرد: بخشی از آب های سطحی شهر تهران در این محل جمع آوری می‌شود و به مرکز دفع زباله منتقل و آب آن نیز به رودخانه کن سرازیر میشود.

عطایی ادامه داد: در شرق تهران نیز تمامی بارش ها در مسیل ها و کانال های دشت ورامین سرازیر می‌شود. اصولاً در شهرهای به دلیل گرفتگی کانال ها سیلاب ایجاد میشود که به واسطه پسماندها و دورریزها است.

وی ابراز داشت: در بارش های اخیر پایتخت نیز ۱۰ هزار نیرو برای انجام لایروبی ها و اقدامات لازم برای پیشگیری از سیلاب ها فعالیت می‌کردند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران عنوان کرد: درخواست ما از کسبه زباله ساز این است که پسماند خود را در محل مشخصی تخلیه کنند.

عطایی با اشاره بر میزان زباله روزانه شهر تهران بیان کرد: حداقل ۸۰ کامیون در سطح روز زباله های پایتخت رو تخلیه می‌کنند که برابر با حدوداً ۵۰۰ تن زباله است.

وی درباره آمادگی تهران در فصل بارش‌ها توضیح داد: خوشبختانه امسال امکانات بیشتری ازجمله ۱۵ دستگاه ماشین آلات مخصوص را تهیه کرده ایم. دو دستگاه موتور پمپ به هر ناحیه داده شده است. امسال مجدداً ۳۰۴ دستگاه ماشین آلات برف رو را وارد شهر کرده ایم و در صورت مدیریت مناسب مشکل خاصی در سطح شهر نخواهیم داشت.

عطایی با اشاره بر صنوف متخلف در حوزه زباله ابراز داشت: قوانینی داریم که امکان برخورد با صنوف زباله ساز داریم اما بسیاری از آنها در خفا و برای عدم هزینه کرد، زباله های خود را در دریچه ها می‌ریزند.

وی درباره کنترل شیرابه ها در شهر نیز بیان کرد: سازمان پسماند تا حد امکان تجهیزاتی را برای ماشین های حمل زباله در نظر گرفته تا شیرابه ها در شهر منتشر نشوند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا