اخبارخودروویژه ها

ثبت نام ۲۰۳هزار خودرو برای گازسوزشدن رایگان

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، محمد حسین باقری مدیر طرح‌های سی.ان.جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه برای گازسوز شدن موتورسیکلت‌ها در مرحله کسب استاندارد قرار دارد، توضیح داد: پیش‌نویس استاندارد تهیه و برای سازمان ملی استاندارد ارسال شده است. وی افزود: چنانچه استاندارد گازسوز شدن موتورسیکلت‌ها تایید شود، در جلسات نهایی نحوه انجام کار را مشخص خواهیم کرد.

مدیر طرح‌های سی.ان.جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه تا پایان سال گذشته، دو هزار و ۴۹۳ جایگاه سی.ان.جی در کشور فعال بوده، تاکید کرد: ایجاد جایگاه‌های سوخت توسط بخش خصوصی انجام می‌شود که با توجه به هزینه و زمان اجرای آن با محدودیت روبروست.

وی گفت: موضوع احداث جایگاه‌های کوچک مقیاس در پایانه‌های تاکسی و میادین میوه و تره‌بار دردست پیگیری است، اما در این زمینه مشکل تخصیص زمین وجود دارد که با رفع آن جایگاه به سرعت احداث خواهد شد.

به گفته باقری، تعداد خودروهای ثبت نام شده در طرح رایگان گازسوزکردن خودروهای عمومی ۲۰۳ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو بوده که از این تعداد ۹۷ هزار دستگاه خودرو مشمول طرح بوده‌اند. همچنین تاکنون ۶۳ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو گازسوز شده و ۱۹ هزار دستگاه خودرو نیز در نوبت تبدیل قرار دارند.

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو نیز در انتظار دریافت نوبت قرار دارند، افزود: اکنون ‌در این زمینه ۶ پیمانکار و ۲۳۹ کارگاه فعالیت دارند و برای ‌موضوع هوشمندسازی جایگاه‌های سی.ان.جی نیز برای انجام مناقصه آمادگی وجود دارد.

منبع: برنا

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا