اخباربرگزیده هاخدمات مشاوره و رفاهیویژه ها

خط 4 مترو تهران در 3 فاز توسعه می‌یابد

به گزارش عصر خدمات، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره توسعه شرقی خط ۴ مترو تهران اظهارداشت: این برنامه در 3 فاز طراحی شده که هر یک از فازها در مدت زمان 3 سال به بهره برداری می‌رسد و در صورت تامین مناسب بودجه امکان اجرای همزمان 3 فاز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت مترو عنوان کرد: در تلاشیم برای توسعه شرقی خط 4 مترو تهران نسبت به استفاده و جذب سرمایه گذار و ظرفیت مجتمع‌های ایستگاهی اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه توسعه شرقی خط ۴ مترو شامل 10 و نیم کیلومتر و 9 ایستگاه است، عنوان کرد : این اقدام در راستای افزایش ظرفیت خط و تکمیل پوشش شبکه ریلی در پایتخت انجام می‌شود.

امام با اشاره به این که برخلاف برخی دیدگاه‌های گذشته، شاخص موفقیت در اجرای برنامه برای ما فقط تعداد تونل و ایستگاه ساخته شده نیست، تاکید کرد: ملاک اصلی برای ما افزایش بهره‌وری و رضایت شهروندان است زیرا در غیر این صورت با خواب سرمایه و اتلاف آن مواجه می شویم و از سوی دیگر هدف اصلی در اقدامات فراموش می‌شود.

وی با تاکید بر این که اجرای برنامه توسعه شرقی خط 4 مترو تهران منوط به نحوه تامین مالی است، عنوان کرد‌: فاز اول این پروژه شامل ساخت ۴ ایستگاه است که بر این اساس خط 4 در تقاطع سردار سلیمانی و باقری به خط 2 متصل می‌شود.

امام با اشاره به این که توسعه شرقی خط ۴ امکان تبادل مسافر با خطوط ۲ ، ۱۰ و اکسپرس B را فراهم می‌کند، افزود: به نظر می رسد در سال جاری مرحله طراحی فاز اول این برنامه به پایان برسد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران در پایان گفت: امیدواریم در بهمن امسال مناقصه پیمانکار فاز اول برنامه توسعه شرقی خط ۴ برگزار و پیمانکار نهایی نیز انتخاب شود.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا