اخباربازار سرمایهتاپخودروویژه ها

خودرویی ها در مهمانی آخر هفته بورس سبزپوش شدند

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، در معاملات دیروز بازار سرمایه شاخص کل با رشد 33 هزار و 230 واحدی یک میلیون و 183 هزار واحد رسید و در این میان سهام گروه خودرویی در حالی خود را برای ورود به داد و ستدهای ماه جدید آماده کرد که در روز سه شنبه و آخرین روز دی ماه شاهد رشد روزانه ارزش سهام لیدرهای خودرویی بودیم و لیدرهای این بازار در روز پرنوسان بازار مثبت شدند، روندی که در نخستین روز بهمن ماه نیز ادامه یافت.

روند نزولی خودرویی های حاضر در بازار سرمایه در روزها و هفته های گذشته باعث افزایش نگرانی سهام داران شد و از سوی دیگر این روند احتمال جمع آوری سهام خرد را افزایش داد که به نگرانی کارشناسان دامن زده است. اما در نهایت پس از با حمایت های صورت گرفته و توقف روند نزولی شاخص کل لیدرهای این بازار با رشد همراه شدند. هر چند کلیت این گروه توان عبور از نقطه صفر مرزی را به دست نیاوردند، اما بازگشت نمادهای شاخص ساز بورس خودرو به مدار صعود تا اندازه ای مانع از کاسته شدن حجم بازار و افت شاخص گروه شد.

مهدی حاجی وند، کارشناس بازار خودرو با تاکید بر این که در شرایط فعلی سهام های خودرویی مانند سایر سهام ها تحت تاثیر جو روانی و کلیت بازار قرار دارند، می گوید: بدون شک عاملی که بر سهام خودروسازان تاثیرگذار بوده و می تواند حال این گروه را بهبود ببخشد همین کلیت بازار است و با بهبود اوضاع بازار، وضعیت گروه خودرو نیز بهتر خواهد شد.

وی با اشاره به حمایت های انجام شده از بازار بورس در دو روز گذشته می افزاید: این حمایت باعث شد تا نماد خودرو با صف خرید روبرو شود و به نظر می رسد در جو فعلی، این گروه بیشتر تحت تاثیر کلیت بازار باشد.

حاجی وند تصریح می کند: اخبار مثبت این گروه تنها تاثیر مقطعی داشته و نمی تواند بر روی کلیت این سهام ها تاثیرگذار باشد و در عمل اتفاق خاصی در این گروه رخ نخواهد داد.

این کارشناس بازار خودرو در خصوص خرید سهام خودرویی ها در شرایط فعلی و بهبود قیمت ها اظهار می کند: خرید سهام خودرویی ها با قیمت های جذاب بستگی به رشد و یا ریزش بازار سرمایه در روزهای آینده دارد اما بدون شک یکی از عواملی که کلیت بازار را تحت تاثیر قرار داده، برنامه ریزی برای کاهش قیمت دلار به 15 هزار تومان است.

وی ادامه می دهد: عامل مهمی که می تواند قیمت دلار را به کمتر از 15 هزار تومان برساند، حرکت به سمت برجام و رفع تحریم ها است که احتمال آن زیاد بوده بنابراین خودرویی ها در کنار بانکی ها از جمله سهام هایی است که از این اتفاق تاثیرپذیر خواهد بود بنابراین هرچند توصیه به خرید این سهام نمی شود اما می توان توصیه کرد که نسبت به بررسی این سهام اقدام کنند تا در صورت رسیدن به تعادل و کف قیمت ها، سهامداران این گروه به صورت محدود وارد این حوزه شوند.

حاجی وند اظهار می کند: در بازه میان و بلند مدت خودروسازان به چند دلیل از جمله رفع تحریم ها و رسیدن به سطوح جذاب می توانند مورد اقبال دوباره بازار قرار گیرند.

باید دید روند رو به رشد بازار سرمایه که این روزها با حمایت از جهت های مختلف روزهای بهتری را تجربه می کند تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و در این میان سهام خودرویی ها نیز متاثر از این کلیت تا کجا روند رو به رشد خود را ادامه می دهد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا