اخبار اقتصادیاقتصاد کلانتاپ

رکورد زنی موجودی کالاهای اساسی در بنادر/ عبور از ۵.۲ میلیون تن

موجودی کالاهای اساسی در انبار های بنادر کشور، شناورهای پای اسکله و شناورهای منتظر در لنگرگاه از ۵.۲ میلیون تن عبور کرد.

به گزارش عصر خدمات، سازمان بنادر و دریانوردی آخرین آمار موجودی کالاهای اساسی بنادر کشور را تا پایان روز ۱۹ مرداد ماه اعلام کرد که بر این اساس مجموع کالاهای اساسی اعم از موجودی انبارهای بندری، پای اسکله و کشتی‌های منتظر در لنگرگاه ۵ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۶۱۸ تن است.

بیشترین موجودی انبارهای بنادر مربوط به ذرت با یک میلیون و ۳۶۰ هزار و ۵۳۴ تن است. موجودی گندم انبارهای بندری نیز ۳۳۸ هزار و ۵۴۷ تن اعلام شده است.

بندر امام خمینی با دو میلیون و ۵۲۰ هزار و ۵۸۴ تن انواع کالاهای اساسی شامل گندم، ذرت، جو، سویا، برنج، شکر، روغن خام و دانه‌های روغنی، بزرگترین انبار کالاهای اساسی کشور است. همچنین موجودی برنج در انبارها ۱۲ هزار و ۸۳۷ تن و شکر ۱۵۹ هزار و ۸۰۰ تن است.

۱۳ بندر شامل آبادان، خرمشهر، شهید باهنر، لنگه، فریدون کنار، آستارا، چابهار، بوشهر، شهید رجایی، امام خمینی، انزلی و نوشهر و امیرآباد درگاه‌های ورود کالاهای اساسی در کشور هستند که در مجموع سه میلیون و ۴۴۹ هزار و ۵۸۷ تن انواع کالاهای اساسی در انبارهای بندری ذخیره شده است.

مجموع کالاهای اساسی موجود در شناورهای پای اسکله ۵۴۷ هزار و ۷۹۷ تن و مجموع کالاهای اساسی موجود در شناورهای منتظر در لنگرگاه‌ها یک میلیون و ۲۷۶ هزار و ۲۳۴ تن است.

تا کنون ۲ هزار و ۳۹۳ دستگاه کامیون و ۱۳۲ دستگاه واگن اقدام به حمل ۶۷ هزار و ۸۷۰ تن کالای اساسی کرده‌اند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا