اخباربرگزیده هاخودروویژه ها

سفید، محبوب ترین رنگ خودرو

لاماری ایما https://lamari.ir/
به گزارش عصر خدمات، اکنون حدود ۳۸ درصد کل خودروهای جهان سفیدرنگ هستند و پس از آن نیز رنگ مشکی با سهم ۱۹ درصدی و رنگ خاکستری با سهم ۱۵ درصدی از کل خودروها در جهان، در رده های دوم و سوم قرار گرفته اند.
در طول سه سال اخیر، این سه رنگ با هم بیش از یک سوم کل رنگ خودروهای جهان را تشکیل داده اند. با این حال در مورد خودروهای گران قیمت داستان متفاوت است و مشکی در صدر قرار دارد به گونه ای که در اروپا ۶۲ درصد کل خودروهای لوکس به رنگ مشکی یا خاکستری هستند.
بر مبنای منطقه ای، سفید باز هم محبوب ترین رنگ خودرو در هر سه منطقه جهان (آسیا- اقیانوسیه، آفریقا، آمریکا) بوده است. در بین کشورهای مختلف نیز چین در صدر کشورهای میزبان خودروهای سفیدرنگ قرار دارد و تخمین زده می شود ۵۷ درصد خودروها در چین سفیدرنگ باشند.
از سوی دیگر رنگ زرد کمترین محبوبیت را در جهان دارد و حدود پنج درصد کل خودروها به رنگ زرد یا طلایی هستند. آبی با سهم شش درصدی دیگر رنگ خودرو است که محبوبیت کمی در جهان دارد.
ارزیابی داده های خط تولید در اروپا نشان می دهد محبوبیت رنگ خاکستری در اروپا رو به افزایش است و نسبت به سال قبل، تولید خودروهای خاکستری در این قاره بیش از ۲۲ درصد رشد داشته است.
از دلایل اصلی محبوبیت رنگ سفید در بین خریداران می توان به جذب گرمای کمتر در فصل تابستان، نیاز به شستشوی کمتر در مقایسه با رنگ مشکی و نشان دادن کمتر خط و خش بر روی بدنه اشاره کرد. همچنین در بازار خودروهای دست دوم نیز رنگ سفید پرتقاضا ترین رنگ جهان معرفی شده است.
منبع: ایسنا
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا