اخبارتاپصنعت و تجارت

سهم ۳۰ درصدی مواد اولیه از ارزبری صنعت خودرو/ برنامه ریزی خودروسازان برای خودکفایی ۸۰ درصدی قطعات های تک تا ۳ سال آینده

به گزارش عصرخدمات، در حالی انتظار می رود با داخلی سازی قطعات شاهد صرفه جویی ارزی و کاهش ارزبری در صنعت خودرو باشیم که فعالان این حوزه از ارزبری دو هزار دلاری در برخی از خودروها به دلیل عدم همکاری برخی از صنایع و نبود مواد اولیه داخلی خبر می دهند و معتقدند موفقیت صنعت خودروی کره به دلیل توسعه فعالیت سایر صنایع مرتبط با این صنعت بوده به طوری که خودروسازان این کشور نیازی به سرمایه گذاری های جدید نداشته و از توان داخلی استفاده می کنند.

صنعت فولاد، پتروشیمی و صنایع الکترونیک اصلی ترین صنایع مرتبط با صنعت خودرو هستند که این روزها به دلیل عدم توانایی بالا در تامین نیازهای داخل همچنان کشور را به واردات وابسته کرده اند. عدم توجه به نیازهای داخلی و همچنین تکیه بر واردات برای تولید محصول نهایی این روزها نه تنها کشور را از واردات این اقلام بی نیاز نکرده بلکه باعث شده تا این صنایع در ردیف صنایع صادراتی قرار نگیرند.

عادل پیرمحمدی، مدیرعامل ساپکو با تاکید بر این که در حال حاضر ارزبری به ازای هر خودرو در حدود دو هزار دلار است که این رقم از امسال کاهش ۱۰ درصدی داشته است، می گوید: با واردات قطعات های تک و الکترونیک و برخی مواد اولیه حدود هزار دلار ارزبری در صنعت خودرو انجام می شود.

وی با تاکید بر این که هم اکنون قطعات های تک و بردهای الکترونیک تنها از طریق واردات تامین می شود و هیچ خودروسازی قادر به تولید این قطعات نیست، می افزاید: در هر خودرو حدود ۲۴ بورد مورد استفاده قرار می گیرد که شامل بوردهای بزرگ ECU و ACU تا بورد شیشه بالابر و پشت آمپر بوده و هیچ کدام از این قطعات و بوردها ساخت داخل نیست.

پیرمحمدی با اشاره به صنعت خودرو کره اظهار می کند: در حال حاضر هیوندایی حتی یک یورو هم در صنعت الکترونیک هزینه و سرمایه گذاری نکرده بلکه از صنعت داخلی خود استفاده می کند که ارزبری او را به صفر می رساند اما این شرایط در ایران مهیا نیست.

مدیرعامل ساپکو مشکل فعلی صنعت خودرو در تولید خودروهای ناقص را کمبود ACU و ECU عنوان و اظهار می کند: در حال حاضر هیچ تولیدکننده قطعات الکترونیکی در کشور وجود ندارد که از خدمات او استفاده کنیم بنابراین ۶۰۰ یورو از ارزبری خودروها به این قطعات اختصاص می یابد این در حالیست که قطعات الکترونیکی خودرو به دلیل ارتقای آپشن ها روزانه در حال افزایش است.

وی ادامه می دهد: در سال ۹۷ تنها ۵ درصد از تولیدات خودرویی مجهز به فرمان برقی بودند که این رقم امروز به بیش از ۳۰ درصد رسیده که دلیل آن مسایل زیست محیطی و کاهش مصرف سوخت و بنزین و افزایش استقبال مشتری است به طوری که هم اکنون دنا پلاس توربو و ۲۰۷ صددرصد برقی هستند و رانا پلاس نیز در حال برقی شدن است.

پیرمحمدی با تاکید بر این که پیش بینی می شود تا سه سال آینده ۱۰۰ درصد محصولات با فرمان برقی تولید شوند، تصریح می کند: با این شرایط ۳۵ درصد وابستگی صنعت خودرو به خارج در زمینه قطعات الکترونیک است این در حالیست که مواد اولیه و انواع فولادها و برخی مواد پتروشیمی مورد نیاز که در حدود ۵۵۰ یورو است نیز از طریق واردات تامین می شود.

مدیرعامل ساپکو با اشاره به ارتقای کیفیت محصولات این گروه و قرار گرفتن برخی از خودروها در ردیف سه ستاره های کیفی اظهار می کند: با هدف مقاومت بالا در تصادفات پیش بینی شده تا از ورق  با استحکام کششی بالا استفاده کنیم که در این شرایط نیاز ما سه برابر تولید داخل خواهد بود که لازم است صنعت فولاد به این حوزه وارد شده و نسبت به خودکفایی اقدام کند همچنین در زمینه پلی امیدها نیز در صورت تولید توسط پتروشیمی ها، بخشی از ارزبری صنعت خودرو کاهش خواهد یافت.

وی می افزاید: نیاز سالیانه صنعت خودرو به انواع فوم در حدود ۶۰ هزار تن است اما مواد اولیه این محصول هم اکنون از طریق واردات تامین می شود که با پیگیری صنعت خودرو سال گذشته یکی از مواد اولیه داخلی سازی شده اما هنوز صددرصد ساخت داخل نشده است بنابراین از دو هزار دلار ارزبری صنعت خودرو ۳۰ درصد یا به عبارتی ۵۵۰ یورو به مواد اولیه اختصاص دارد و ۵۰۰ یورو نیز صرف واردات قطعات های تک می شود که امیدواریم تا سه سال آینده خودکفایی این قطعات به ۸۰ درصد برسد.

پیرمحمدی یادآور می شود که از دو هزار دلار ارزبری این صنعت تنها ۳۰ درصد در زمین خودروساز باقی مانده که برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام شده و نیازمند سرمایه گذاری بالا است.

به طوری که به گفته او، برای داخلی سازی گیربکس اتومات ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز است که در صورت تحقق شاهد صرفه جویی ۸۰ درصدی خواهیم بود.

میترا ممسنی

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا