اخباربازار سرمایهتاپ

شاخص بورس صعودی شد/ بازگشایی نمادهای جدید عامل رشد بورس

لاماری ایما

طی هفته گذشته شاخص کل بورس با افزایش ۰.۷۷ درصدی به یک میلیون و ۴۴۸ هزار واحد رسید.

به گزارش خبرنگار عصر خدمات،در این هفته شاخص کل هم وزن با افزایش ۱.۴۴ درصدی به ۳۸۹ هزار و ۶۰۳ واحد رسید و شاخص کل فرابورس نیز با افزایش ۱.۵۳ درصدی در ارتفاع ۱۹ هزار ۱۵۱ واحدی ایستاد. البته در هفته‌ای که گذشت بورس سه روز کاری را سپری کرد.

در این هفته کاری به جز شنبه که ورود پول افراد حقیقی به بازار به میزان ۱۸۰ میلیارد تومان اتفاق افتاد، روز سه‌شنبه و چهارشنبه بازار شاهد خروج پول افراد حقیقی بود که به ترتیب ۲۴۵ میلیارد و ۲۰۱ میلیارد تومان از بازار خارج شد. عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت نیز به این شکل بود که یک روز ورود پول و دو روز شاهد خروج پول بوده اند و در مجموع ۲۰۴ میلیارد تومان ورود پول برای این صندوق‌ها ثبت شد.

در این هفته گروه سایر معادن با رشد ۱۳.۹۱ درصدی بیشترین رشد را بین صنایع داشت و بعد از آن نیز صنعت خودرو با رشد ۹.۷۸ درصد در جایگاه بعدی قرار گرفت. اما بیشترین بازده منفی از آن شاخص فرآورده نفتی بود که منفی ۲ درصد کاهش داشت.

نرخ بهره بین بانکی یکی از بزرگترین ریسک های بازار در چند وقت اخیر بود که در نتیجه کاهش نرخ بهره بین بانکی و قرار گرفتن  آن در محدوده زیر ۲۱ درصد بر روند این هفته بازار اثر داشت. علاوه بر این وضعیت تحولات عرصه سیاست خارجین یز بر روند بازار اثر داشت و منجر به نوسانی شدن آن شد.

تعطیلات دو روزه که در این هفته وجود داشت، بازگشایی برخی از نماد‌ها پس از برگزاری مجامع، شرایط نرخ دلار، قیمت‌های جهانی و کامودیتی‌ها نیز از جمله عوامل اثر گذار بر روند بازار در این هفته کاری بودند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا