اخباراقتصاد کلانتاپ

شناسایی ۵۵۰ اینفلوئنسر و سلبریتی برای دریافت مالیات

به گفته سخنگوی اقتصادی دولت 550 کاربر رسانه‌های اجتماعی با درآمد تبلیغاتی بالا برای دریافت مالیات شناسایی شدند که واریزی به حساب 123 نفر از این افراد حدود ۲ هزار ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش عصر خدمات، در سال‌های گذشته موضوع جلوگیری از فرار مالیاتی دهک‎‌های بالای جامعه و حذف معافیت‌های مالیاتی غیرموجه در فضای کارشناسی و رسانه‌ای کشور بیشتر از گذشته مطرح شده که یکی از مصادیق آن «معافیت مالیاتی هنرمندان و سلبریتی‌ها» بوده است.

مخاطبان خبرگزاری فارس نیز بارها با ثبت‌ پویش‌هایی در سامانه « فارس من» خواستار دریافت مالیات از سلبریتی‌ها شده‌اند.

به نظر می‌رسد دولت موضوع دریافت مالیات از سلبریتی‌ها را کلید زده است. در هیمن راستا احسان خاندوزی امروز در نشست خبری خود درباره تاکید دولت برای افزایش درامد مالیاتی و عدم پرداخت مالیات از سوی سلبریتی‌ها و برنامه دولت در این باره، گفت: تمرکز دولت بر مسئله شناسایی درآمد ها بوده است و ۵۵۰ کاربر رسانه های اجتماعی با درآمد تبلیغاتی بالا شناسایی شده اند و ۱۲۳ نفر که حدود ۲ هزار ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد واریزی به حساب هایشان بوده،شناسایی شدند.

وی گفت: برای دولت درآمد چهره‌ها و سایر گروه های اجتماعی تفاوتی ندارد و براساس احکام‌قانون عمل خواهد شد .

وزیر اقتصاد درباره اخذ مالیات از مالکان خانه‌ها در منطقه باستی هیلز نشینان لواسان گفت: براساس آخرین عدد حدود ۴۵ هزار خانه لوکس برگه مطالبه مالیاتی برایشان صادر شده است‌.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا