اخبارخدمات نهاد های اجتماعیویژه ها

ضرورت آموزش ۴ مهارت کلیدی در دوره ابتدایی

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، محسن حاجی میرزایی در افتتاحیه طرح خوانا اظهار کرد: این طرح اهمیت بسیاری دارد و باید به دنبال خلق نتایج واقعی باشیم، چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و سخن گفتن جزو مهارت‌های راهبردی در تکوین شخصیت، پرورش دانش آموز و تعیین مسیر آینده اوست.

وی افزود: تجربه شخصی بنده این است افرادی که بهتر گوش می‌کنند، عمیق‌تر و عالم تر هستند. افرادی که می‌توانند خوب سخن بگویند اعتماد به نفس بیشتری دارند و در برقراری ارتباط و تعامل با جامعه موفق تر هستند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: برخی افراد عالم و آگاه هستند اما اعتماد به نفس کافی برای بیان دیدگاهشان ندارند و این مهارت‌ها در دوره ابتدایی باید شکل بگیرد و اگر خوب شکل گرفت به مسیر بهتره آینده فرد کمک می‌کند بنابراین وارد کاری شده ایم که میوه آن برای تمام عمر است.

حاجی میرزایی ادامه داد: طرح خوانا برخورداری‌های فراوان دارد و چندان به دنبال نمایش نیستیم بنابراین 5 درصد جمعیت دانش‌آموزان را تحت پوشش قرار داده‌ایم و از آنها مراقبت می‌کنیم اصرار نداریم عدد را بالا ببریم چرا که کیفیت کار مهم است و اگر از میان 20 دانش‌آموز حداقل یک نفر این مهارت‌ها را کسب کند نتیجه مثبتی خواهد بود همچنین روش‌های مناسب برای ارزشیابی این دستاورد را باید پیدا کنیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا