تاپصنعت و تجارتیادداشت ها

فاطمی امین بازسازی ارکستر صنعت را آغاز کرد/ وزارت صمت به خون تازه نیاز دارد

لاماری ایما https://lamari.ir/

وزارت صمت در دولت ابراهیم رئیسی با وزارت صمت در دوران حسن روحانی تفاوت های عمده ای دارد. زیرا این وزارت خانه با گذشت حدود 3 سال از آغاز تحریم ها دیگر باید سعی و خطاهایش را کرده باشد. از این رو از روزهای ابتدایی آغاز به کار رضا فاطمی امین به عنوان وزیر صمت انتظارها از این وزارت خانه بسیار بالا بوده است.

حالا سه سال از آغاز تحریم ها گذشته است و اگر قرار باشد وعده ها، طرح ها و مصوبه های جلسات پر شمار معاونان و مدیران این وزارت خانه را از 4 سال قبل تا به حال روی هم بگذاریم، یک مثنوی بی وزن و قافیه خواهد شد. از میزهای داخلی سازی برای صنایع مختلف گرفته تا تامین مواد اولیه و همکاری ها با وزارت اقتصاد و بانک ملی در تخصیص ارز به قطعه سازان، همه و همه در ارکستر غیر کوک وزارت صمت از دولت قبل تا به امروز صدایی فالش دارند. 

فاطمی امین از روزهای ابتدایی که نام او به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس مطرح شد، سخن از وعده ها  و برنامه هایی کرد که رسیدن به آنها نیازمند یک ارکستر هماهنگ دارد. ارکستری که نت به نت ملودی صنعت را بنوازند. اما سوال اینجاست که آیا این کار از عهده همه معاونین و مدیران وزارت صمت بر می آید؟ حتی به نظر می رسد، رسوب افکار چندین ساله افراد در این وزارت خانه شاید از دست انداز های راه فاطمی امین باشد. 

هر چند آقای وزیر نشان داده است، از رفتار هیجانی در عزل و نصب ها پرهیز می کند، اما بی شک  او نیز متوجه شده که بعضی از نوازنده های فعلی ارکستر وزارت صمت، یا نت خوانی بلد نیستند و یا آن نیروی جوانی برای همسازی با وزیر در مضراب هایشان نیست. هرچند، شاید انتظار ها این بود که سکان دار ساختمان سمیه زودتر از این خون تازه را در رگ های وزارتخانه خود جاری کند. 

حالا باید منتظر ماند و دید فاطمی امین برای صندلی های معاونت و مدیریت های وزارت صمت چه کسانی را در نظر گرفته است؟ اما بدون شک وقت آن رسیده که افکاری نو  با نگاهی تازه وارد این وزارت خانه شود. زیرا نوازندگان فعلی این ارکستر که از دولت قبل در بدنه وزارت صمت باقی مانده اند،  اگر چیره دست بودند، از ارکستر وزارت صمت صدای فالش به گوش نمی رسید. احتمالا امروز با نشستن رضا محتشمی پور بر صندلی معاونت معدنی صمت، فاطمی امین بازسازی ارکستر صنعت را آغاز کرده است.

یادداشت: امید آوررمانی

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا