اخبارتاپخدمات شهریخدمات مشاوره و رفاهی

فهرست جدید کالاهای آسیب‌رسان به سلامت اعلام شد

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، به استناد  قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و بر اساس ماده ۷ بند «ج» این قانون، هرگونه تبلیغات خدمات و کالاهای آسیب رسان به سلامت موضوع ماده ۴۸ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، بر اساس تشخیص و اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران از سوی همه رسانه‌ها ممنوع است.

همچنین بر اساس ماده الحاقی ۴۸، هرگونه تولید و واردات و عرضه کالاها و خدمات آسیب رسان به سلامت و داروهای با احتمال سوء مصرف، مشمول عوارض خاص تحت عنوان عوارض سلامت است. فهرست خدمات و اقدامات و کالاهای آسیب رسان به سلامت و داروهای با احتمال سوء مصرف توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و درصد عوارض (حداکثر ده درصد ارزش کالا) برای این کالاها در ابتدای هر سال توسط کارگروهی با مسؤولیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با عضویت وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری تعیین و ابلاغ می‌شود.

بر اساس این گزارش، صد درصد مبالغ وصولی پس از واریز به خزانه و مبادله موافقتنامه به‌ صورت درآمد- هزینه در اختیار دستگاه‌های اجرایی مربوطه قرار می‌گیرد.

استانداردهای ملی و مصادیق فهرست نهایی کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت به جهت منع تبلیغات در سال ۹۹ به شرح تصویر زیر است:

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا