اخباربرگزیده هاخدمات شهریخدمات مشاوره و رفاهیویژه ها

ماسک ارزان قیمت در اختیار مردم قرار گیرد/ باید دید برنامه وزیر بهداشت در شرایط کنونی چیست

به گزارش عصر خدمات، حسینعلی شهریاری (رییس کمیسیون بهداشت مجلس یازدهم) در پاسخ به این سوال که آیا باتوجه به افزایش بیماری آیا باید در بازگشت برخی محدودیت‌ها و اجرای پروتکل‌ها بازنگری شود، گفت: باتوجه به افزایش بیماری در ایرانشهر معتقدم ایرانشهر را باید به گونه‌ای قرنطینه کنند. همچنین باید در بسیاری از این پروتکل‌ها تجدیدنظر صورت گیرد.

وی ادامه داد: اگر این روند ادامه پیدا کند ما نگران از بین رفتن تعداد زیادی از شهروندان نه فقط در استان سیستان و بلوچستان بلکه در کل کشور هستیم بنابراین معتقدم باید تجدیدنظر صورت گیرد.

رییس کمیسیون بهداشت مجلس خاطرنشان کرد: قصد داریم در جلسه بعدی مجلس در کمیسیون از دکتر نمکی وزیر بهداشت و درمان دعوت کنیم تا ببینیم با شدت وضعیت کرونا در کشور چه برنامه‌ای دارند؟

شهریاری خاطرنشان کرد: با توجه به شدت بیماری در کشور به نظر می‌آید دولت همکاری لازم با وزارت بهداشت و درمان را ندارد و آقای رییس‌جمهور به عنوان کارشناس حوزه سلامت در حال تصمیم‌گیری است که این برای ما جای نگرانی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نیازی به استفاده عموم جامعه از ماسک هست،‌ گفت: همه مردم باید از ماسک استفاده کنند اما ماسک باید در حجم انبوه تولید و به قیمت ارزان عرضه شود تا همه مردم بتوانند ماسک بخرند. در حال حاضر قیمت ماسک چند هزار تومان است و اگر یک خانواده پرجمعیت باید برای همه خانواده ماسک تهیه کند باتوجه به اینکه معمولا از این ماسک‌ها یکبار می‌توان استفاده کرد، باید تولید ماسک ارزان‌قیمت افزایش پیدا کند و حتی در برخی از مناطق به صورت رایگان توزیع شود تا مردم از آن استفاده کنند.

 

منبع: ایلنا

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا