اخبارخودرو

مجوز استاندارد کیا پگاس و کیا سراتو برای وارادت صادر شد

در روزهای اخیر نماینده مجلس شورای اسلامی، اخباری مبنی بر عدم همکاری سازمان استاندارد برای واردات خودروهای صفر کیلومتر را اعلام کرد که این خبر از سوی رییس سازمان استاندارد با اعلام آمادگی برای اعطای مجوز واردات خودرو رد شد.

به گزارش عصر خدمات، طی روز جاری خبرهایی مبنی بر صدور مجوز سازمان استاندارد برای واردات دو خودروی کیا پگاس و کیا سراتو که توسط کوشا خودرو به کشور وارد می شوند، شنیده شد که با این وجود این دو مدل خودرو به زودی شماره گذاری و در خیابان کشور دیده می شوند.

 اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران نیز روز گذشته با بیان اینکه در صورت مطابقت داشتن تأییدیه استاندارد نوع خودرو با محصول وارداتی ظرف ۲۴ ساعت مجوز استاندارد خودروها صادر می‌شود، گفته بود، واردکننده می‌تواند خودروها را از گمرکات ترخیص کند.

بعلاوه بسته تسهیل واردات در قالب ۴۷ بند به‌صورت شفاف در اختیار واردکنندگان قرار دارد، بر همین اساس شرایط را برای واردات خودرو به‌نحوی رقم زده‌ایم که میلیون‌ها خودرو می‌تواند فوراً وارد کشور شود و این موضوع در واقع تسهیل‌گری واردات است و هیچ مانع‌تراشی از سوی سازمان استاندارد برای صدور مجوز واردات خودرو وجود ندارد. 

وی تصریح کرد: وقتی خوداظهاری خودروها انجام شد سازمان استاندارد اطلاعات خودروها را با تأییدیه استاندارد نوع خودرو که در ابتدا به واردکننده داده بود مطابقت می‌دهد و در صورت مطابقت داشتن ظرف ۲۴ ساعت مجوز استاندارد محصول صادر می‌شود و آنها می‌توانند خودروها را از گمرکات ترخیص کنند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا