خودرومقایسه خودرو

مقایسه هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

شاسی بلندهای تو شهری همیشه از طرفداران بسیاری برخوردار هستند. به همین دلیل هم شرکت‌های تولید خودرو در ایران به تولید یا مونتاژ این خودروها علاقه زیادی دارند. طی سال‌های اخیر موضوع مشترک بین شرکت‌های خودروسازی حضور کراس اوورهای چینی است.

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

 

ایرانخودرو و ام وی ام دو شرکتی هستند که اقدام به مونتاژ شاسی بلندهای تو شهری چینی کرده‌اند. ایرانخودرو با ارائه هایما S7 و ام وی ام هم با عرضه X55 Pro پا بازار رقابت گذاشته‌اند. فروش خوب این دو خودرو در بازار، ما را بر آن داشت تا به بررسی آن‌ها بپردازیم.

مقایسه ظاهری هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

فرم ظاهری هر دو خودرو نزدیک به یکدیگر است و کراس اوور هستند، همین امر هم یکی از دلایلی بود که باعث شد تا این دو اتومبیل در جایگاه مقایسه باهم قرار بگیرند. در نمای جلویی هایما S7 پلاس می‌توانید نمای تغییر کرده خودرو نسبت به هایما S7 معمولی را ببینید.

نمای جلویی خودرو خشن شده و چراغ‌ها با زاویه‌های تند و تیز این موضوع را به خوبی نشان می‌دهند. همچنین جلو پنجره مشبک این خودرو فرمی مشبک و خشن به خود گرفته است تا نمای اسپرت و جذاب این خودرو در بخش جلو کامل شود. در نمای بغل می‌توانید فرم یک کراس اوور سرحال را ببینید که علاوه بر داشتن طراحی جذاب جادار هم هست. 

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

گل‌گیرهای روی رکاب مشکی رنگ بوده و باریک طراحی شده‌اند تا علاوه بر کاربردی بودن جلوه‌ای زیبا هم داشته باشند. در نمای بغل می‌توانید رینگ‌های 10 پر آن را ببینید که تأثیر زیادی در زیبا شدن خودرو دارند. در نمای عقب شباهت چراغ‌های این خودرو به محصولات BMW جلب توجه می‌کند.

پلاک در پشت این خودرو بر روی درب صندوق عقب قرار می‌گیرد. شرکت سازنده با قرار دادن نمای دو اگزوز فیک بر روی دیفیوزر این خودرو سعی کرده نمایی اسپرت به آن بدهد. نمای داخلی هایما S7 پلاس مدرن طراحی شده است. در وسط آن می‌توانید یک نمایشگر ببینید که برای مدیریت بخش‌های مختلف استفاده می‌شود. فرمان این خودرو با دور چرم و دکمه‌های کنترلی همراه شده است.

نمای X55 Pro هم مدرن‌ طراحی شده و شرکت سازنده برای زیباتر شدن این خودرو خطوط طراحی آن را با زاویه‌های تیز در نظر گرفته است. چراغ جلویی بزرگ طراحی شده تا نمای آن در کنار جلو پنجره بزرگ این خودرو گم نشود.

جلو پنجره هم مشبک با طراحی الماسی شکل در نظر گرفته شده تا زیبایی نمای جلویی این اتومبیل تکمیل شود. در نمای بغل X55 Pro سیمای یک کراس اوور خوش فرم را می‌توانید ببینید که ظرافت جذابی در طراحی آن به کار رفته است. در کنار این ظرافت جادار بودن خودرو هم مزیتی دیگر برای این اتومبیل است. در نمای بغل می‌توانید طراحی زیبای رینگ‌های آلومینیومی را هم ببینید که سبک طراحی خشنی را دارند.

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

در نمای عقب این اتومبیل می‌توانید چراغ‌های دو تکه و جذاب آن را ببینید که یک بخش آن روی بنده و بخش دیگر آن روی درب صندوق عقب قرار گرفته است. پلاک اتومبیل بر روی پایین‌ترین بخش درب صندوق عقب قرار می‌گیرد. همچنین برای اینکه اتومبیل فرمی اسپرت پیدا کند دو عدد اگزوز فیک بر روی دیفیوزر قرار گرفته است.

نمای داخلی X55 Pro مدرن و با خطوط نرم طراحی شده است. تریم دو رنگ باعث شده تا طراحی کابین این خودرو چشم نوازتر شود. کنسول بین دو راننده بزرگ طراحی شده و بر روی آن دنده به  علاوه سایر بخش‌های کنترلی قرار گرفته است.

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

یک نمایشگر بر روی داشبورد برای مدیریت سیستم مالتی مدیا واقع شده است. همچنین فرمان این اتومبیل دور چرم و همراه با دکمه‌های کنترلی در نظر گرفته شده است.

مقایسه ابعاد و اندازه هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

ابعاد این دو خودرو تقریبا نزدیک به یکدیگر است. اینجاست که هنر طراحان مشخص می‌شود تا فضای مناسب برای سرنشینان و بار را به خوبی طراحی و مدیریت کنند. X55 Pro دارای طولی معادل 4318 میلی‌متر و عرضی هم معادل 1830 میلی‌متر است. همچنین ارتفاع این اتومبیل 1662 میلی‌متر و فاصله دو محور آن از یکدیگر هم 2610 میلی‌متر است. این خودرو برای 5 نفر سرنشین ظرفیت دارد. همچنین فضای بار این اتومبیل 370 لیتر است.

وزن ایکس 55 پرو 1439 کیلوگرم است که با توجه به ابعاد این خودرو خیلی هم بد نیست. رینگ‌های این اتومبیل 17 اینچی هستند و باک بنزین آن هم 51 لیتر است.

هایما S7 پلاس طولی معادل 4530 میلی‌متر و عرضی معادل 1830 میلی‌متر دارد. همچنین ارتفاع این اتومبیل 1730 میلی‌متر و فاصله دو محور آن 2619 میلی‌متر است. هایما اس 7 پلاس برای 5 نفر سرنشین ظرفیت دارد. رینگ‌های به کار رفته در این خودرو 17 اینچی بوده و اندازه تایرها هم 235 میلی‌متر است.

صندوق عقب هایما اس 7 پلاس چیزی معادل 400 لیتر ظرفیت دارد. وزن این خودرو ۱۵۴۵ کیلوگرم که نشان دهنده وزن بیشتر آن نسبت به ایکس 55 پرو است. باک بنزین این اتومبیل ظرفیتی معادل 61 لیتر ظرفیت دارد.

مقایسه فنی هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

حجم موتور هایما اس 7 پلاس بیشتر است و به طبع قدرت بیشتری را هم تولید می‌کند. البته گفتنی است که پیشرانه هر دو خودرو توربوشارژ خطی است و از 4 یلندر به همراه 16 سوپاپ بهره می‌برد. حجم موتور هایما اس 7 پلاس 1.8 لیتر و حجم موتور ام وی ام ایکس 55 پرو هم 1.5 لیتر است.

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

هایما S7 پلاس توان تولید ۱۷۰ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه را دارد. همچنین پیشرانه ام وی ام X55 Pro هم توان تولید 156 اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه را دارد. اس 7 می‌تواند گشتاوری معادل ۲۳۰ نیوتن متر در ۴۵۰۰ دور در دقیقه و ایکس 55 هم ۲۳۰ نیوتن متر در ۱۷۰۰- ۴۵۰۰ دور در دقیقه را تولید می‌کند.

ایکس 55 مجهز به گیریکس 9 سرعته CVT است و قدرت از طریق محور جلو به چرخ‌ها انتقال پیدا می‌کند. گیربکس اس 7 هم 6 سرعته اتوماتیک است که قدرت در خودرو هم توسط محور جلو به چرخ‌ها منتقل می‌شود. حداکثر سرعت اس 7 پلاس چیزی معادل 170 و ایکس 55 پرو هم 180 کیلومتر در ساعت است.

شتاب هایما S7 پلاس 10.5 ثانیه و شتاب X55 Pro چیزی معادل 10.9 ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی ایکس 55 پرو چیزی حدود 7.1 لیتر در هر 100 کیلومتر است. این میزان برای هایما اس 7 پلاس چیزی حدود 8.6 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

کد کلاس(های) خودرو 51802  
نوع موتور HM484Q-T  
حجم موتور (cc) 1795  
حداکثر توان موتور (hp) 170/5500  
حداكثر گشتاور (Nm) 230/4500  
تعداد سوپاپ 16  
نوع سوخت سازگار بنزين  
حداکثر سرعت (km/h) 170  
سيستم انتقال قدرت 6 دنده اتوماتيك (AT6)  
مصرف سوخت تركيبي (Lit/100 km) 8/34  
طول خودرو (mm) 4498  
عرض خودرو(mm) 1830  
ارتفاع خودرو (mm) 1730  
فاصله بين دو محور چرخهاي عقب و جلو (mm) 2619  
  وزن خودرو بدون سرنشين با مخزن سوخت پر و بدون تجهيزات اضافي (kg) 1545  
گنجايش مخزن سوخت (Lit) 61  
حجم فضاي صندوق عقب (Lit) 400  
گارانتی پایه: 3 سال يا 100.000 كيلومتر ، قواي محركه: 5 سال يا 100.000 كيلومتر (هر كدام زودتر فرا برسد)  
آخرین بروزرسانی  

مقایسه امکانات و آپشن های هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

امکانات رفاهی این دو خودرو به یکدیگر نزدیک است و هر دو خودرو در بخش ایمنی و کنترلی نسبتا خوب عمل کرده‌اند. کلاس کاری هر دو خودرو در این بخش به یکدیگر نزدیک است. به عنوان مثال هر دو خودرو از کیسه‌های هوا و ترمز ضد قفل ABS و EBD برای ایمنی سرنشینان  استفاده کرده‌اند. همچنین امکاناتی مانند دوربین و سنسور عقب برای رانندگی راحت‌تر استفاده شده است.

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

مانیتور مولتی مدیای 10.25 اینچی ام وی ام ایکس 55 پرو، افزون بر وضوح تصویر بالا (720*1920)، قابلیت ها و امکانات بسیاری در اختیار سرنشینان می گذارد. سیستم مسیر یاب ماهواره ای آفلاین (نویگیشن) به طور استاندارد در ایکس 55 پرو تعبیه شده است. سیستم اشتراک محتوای تلفن همراه با نمایشگر (MIROR LINK) هم با آخرین ورژن در ایکس 55 پرو وجود دارد. تصویر دوربین های دید عقب و دید 360 درجه که با بالاترین کیفیت بر روی مانیتور مرکزی به نمایش در می آید، پارک کردن خودرو را در معابر شهری، راحت تر می کند.

شارژر بی‌سیم

شارژر بی‌سیم ایکس 55 پرو IE در قسمت کنسول خودرو تعبیه شده تا گوشی هوشمند با قرار گرفتن روی آن، به صورت خودرکار شارژ شود. همچنین شارژر بی‌سیم ایکس 55 پرو IE مجهز به سیستم یادآور (Reminder) است و در صورت جا ماندن گوشی داخل خودرو، به راننده هشدار خواهد داد.

ایکس 55 پرو مجهز به 4 کیسه هوا ایمنی از نوع SRS است. دو کیسه هوا در جلو برای محافظت از راننده و سرنشین جلو، دو کیسه هوای جانبی که در طرفین خودرو بین سرنشینان و درب خودرو قرار می‌گیرند. در کلاس IE، دو کیسه هوای پرده‌ای که در سرتاسر پنجره‌های خودرو باز می‌شوند به خودرو اضافه شده تا تعداد کل ایربگ‌ها به 6 برسد.

کد کلاس(های) خودرو 51802  
ترمز ترمز جلو ديسكي با سيستم خنك شونده ، ترمز عقب ديسكي ، سيستم ترمز ضد قفل ( ABSوEBD)،سيستم كمك ترمز (BAS)، سيستم كمك در سربالايي (HSA)، سيستم كنترل پايداري الكتريكي (ESP)، سيستم كنترل كشش (TCS )  
کیسه هوای ایمنی كيسه هواي راننده و سرنشين جلو و جانبي (4عدد)  
فرمان فرمان برقي با قابليت تنظيم ارتفاع، كليدهاي كنترلي روي فرمان(MFC)  
سیستم تهویه اتوماتيك  
سیستم صوتی “صفحه نمايش لمسي 8 اينچي، صفحه كليد لمسي 8 اينچي، پخش فايلهاي MP5 USB، بلوتوث،ميرور لينك، 4عدد بلندگو،2عددتيوتر”  
چراغها چراغ هاي مه شكن جلو و عقب، چراغ روز، چراغ نقشه خوان جلو و عقب، تنظيم ارتفاع چراغ هاي جلو از داخل، چراغ داشبورد  
آينه‌ها آينه هاي جانبي برقي تاشونده گرمكن دار داراي راهنما (LED)  
شیشه ها شيشه بالابر برقي درهاي جلو و عقب،شيشه عقب و جانبي عقب دودي  
تزئینات غربيلك فرمان چرمي، روكش چرم و پارچه اي صندلي و تريم داخلي تيره،تزئينات داشبورد و كليدهاي درها به رنگ بلك پيانو  
تجهیزات ایمنی دوربين 360 درجه، سنسور دنده عقب، نمايش ميزان باد لاستيك ها (TPMS)،قفل مركزي، سيستم قطع خودكار سوخت ، باز شدن خودكار قفل درب ها هنگام تصادف، اخطار سرعت بالا، اخطار باز بودن درب ها، اخطار باز بودن كمربند، امكان خروج از صندوق عقب در مواقع اضطراري، ايموبلايزر ، ايزوفيكس  
رینگ و لاستیک 17 اينچ آلومينيومي  
صندلی صندلي راننده 8 حركته برقي گرمكن دار و صندلي شاگرد 4 حركته دستي گرمكن دار، صندلي عقب تاشو دوتكه  
سایر تجهیزات دكمه روشن و خاموش و ورود بدون كليد، سانروف برقي، كامپيوتر سفري (نمايشگر پيمايش خودرو و مصرف سوخت)، برف پاك كن شيشه عقب، كنسول مياني جلو و عقب، جا ليواني جلو و عقب، سنسور نور و باران، اسپويلر، گل پخش كن جلووعقب ، فندك مخصوص سرنشنان عقب
نویسنده: نادر شاه‌نشین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا