خودرومقایسه خودرو

مقایسه هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

شاسی بلندهای تو شهری همیشه از طرفداران بسیاری برخوردار هستند. به همین دلیل هم شرکت‌های تولید خودرو در ایران به تولید یا مونتاژ این خودروها علاقه زیادی دارند. طی سال‌های اخیر موضوع مشترک بین شرکت‌های خودروسازی حضور کراس اوورهای چینی است.

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

 

ایرانخودرو و ام وی ام دو شرکتی هستند که اقدام به مونتاژ شاسی بلندهای تو شهری چینی کرده‌اند. ایرانخودرو با ارائه هایما S7 و ام وی ام هم با عرضه X55 Pro پا بازار رقابت گذاشته‌اند. فروش خوب این دو خودرو در بازار، ما را بر آن داشت تا به بررسی آن‌ها بپردازیم.

مقایسه ظاهری هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

فرم ظاهری هر دو خودرو نزدیک به یکدیگر است و کراس اوور هستند، همین امر هم یکی از دلایلی بود که باعث شد تا این دو اتومبیل در جایگاه مقایسه باهم قرار بگیرند. در نمای جلویی هایما S7 پلاس می‌توانید نمای تغییر کرده خودرو نسبت به هایما S7 معمولی را ببینید.

نمای جلویی خودرو خشن شده و چراغ‌ها با زاویه‌های تند و تیز این موضوع را به خوبی نشان می‌دهند. همچنین جلو پنجره مشبک این خودرو فرمی مشبک و خشن به خود گرفته است تا نمای اسپرت و جذاب این خودرو در بخش جلو کامل شود. در نمای بغل می‌توانید فرم یک کراس اوور سرحال را ببینید که علاوه بر داشتن طراحی جذاب جادار هم هست. 

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

گل‌گیرهای روی رکاب مشکی رنگ بوده و باریک طراحی شده‌اند تا علاوه بر کاربردی بودن جلوه‌ای زیبا هم داشته باشند. در نمای بغل می‌توانید رینگ‌های ۱۰ پر آن را ببینید که تأثیر زیادی در زیبا شدن خودرو دارند. در نمای عقب شباهت چراغ‌های این خودرو به محصولات BMW جلب توجه می‌کند.

پلاک در پشت این خودرو بر روی درب صندوق عقب قرار می‌گیرد. شرکت سازنده با قرار دادن نمای دو اگزوز فیک بر روی دیفیوزر این خودرو سعی کرده نمایی اسپرت به آن بدهد. نمای داخلی هایما S7 پلاس مدرن طراحی شده است. در وسط آن می‌توانید یک نمایشگر ببینید که برای مدیریت بخش‌های مختلف استفاده می‌شود. فرمان این خودرو با دور چرم و دکمه‌های کنترلی همراه شده است.

نمای X55 Pro هم مدرن‌ طراحی شده و شرکت سازنده برای زیباتر شدن این خودرو خطوط طراحی آن را با زاویه‌های تیز در نظر گرفته است. چراغ جلویی بزرگ طراحی شده تا نمای آن در کنار جلو پنجره بزرگ این خودرو گم نشود.

جلو پنجره هم مشبک با طراحی الماسی شکل در نظر گرفته شده تا زیبایی نمای جلویی این اتومبیل تکمیل شود. در نمای بغل X55 Pro سیمای یک کراس اوور خوش فرم را می‌توانید ببینید که ظرافت جذابی در طراحی آن به کار رفته است. در کنار این ظرافت جادار بودن خودرو هم مزیتی دیگر برای این اتومبیل است. در نمای بغل می‌توانید طراحی زیبای رینگ‌های آلومینیومی را هم ببینید که سبک طراحی خشنی را دارند.

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

در نمای عقب این اتومبیل می‌توانید چراغ‌های دو تکه و جذاب آن را ببینید که یک بخش آن روی بنده و بخش دیگر آن روی درب صندوق عقب قرار گرفته است. پلاک اتومبیل بر روی پایین‌ترین بخش درب صندوق عقب قرار می‌گیرد. همچنین برای اینکه اتومبیل فرمی اسپرت پیدا کند دو عدد اگزوز فیک بر روی دیفیوزر قرار گرفته است.

نمای داخلی X55 Pro مدرن و با خطوط نرم طراحی شده است. تریم دو رنگ باعث شده تا طراحی کابین این خودرو چشم نوازتر شود. کنسول بین دو راننده بزرگ طراحی شده و بر روی آن دنده به  علاوه سایر بخش‌های کنترلی قرار گرفته است.

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

یک نمایشگر بر روی داشبورد برای مدیریت سیستم مالتی مدیا واقع شده است. همچنین فرمان این اتومبیل دور چرم و همراه با دکمه‌های کنترلی در نظر گرفته شده است.

مقایسه ابعاد و اندازه هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

ابعاد این دو خودرو تقریبا نزدیک به یکدیگر است. اینجاست که هنر طراحان مشخص می‌شود تا فضای مناسب برای سرنشینان و بار را به خوبی طراحی و مدیریت کنند. X55 Pro دارای طولی معادل ۴۳۱۸ میلی‌متر و عرضی هم معادل ۱۸۳۰ میلی‌متر است. همچنین ارتفاع این اتومبیل ۱۶۶۲ میلی‌متر و فاصله دو محور آن از یکدیگر هم ۲۶۱۰ میلی‌متر است. این خودرو برای ۵ نفر سرنشین ظرفیت دارد. همچنین فضای بار این اتومبیل ۳۷۰ لیتر است.

وزن ایکس ۵۵ پرو ۱۴۳۹ کیلوگرم است که با توجه به ابعاد این خودرو خیلی هم بد نیست. رینگ‌های این اتومبیل ۱۷ اینچی هستند و باک بنزین آن هم ۵۱ لیتر است.

هایما S7 پلاس طولی معادل ۴۵۳۰ میلی‌متر و عرضی معادل ۱۸۳۰ میلی‌متر دارد. همچنین ارتفاع این اتومبیل ۱۷۳۰ میلی‌متر و فاصله دو محور آن ۲۶۱۹ میلی‌متر است. هایما اس ۷ پلاس برای ۵ نفر سرنشین ظرفیت دارد. رینگ‌های به کار رفته در این خودرو ۱۷ اینچی بوده و اندازه تایرها هم ۲۳۵ میلی‌متر است.

صندوق عقب هایما اس ۷ پلاس چیزی معادل ۴۰۰ لیتر ظرفیت دارد. وزن این خودرو ۱۵۴۵ کیلوگرم که نشان دهنده وزن بیشتر آن نسبت به ایکس ۵۵ پرو است. باک بنزین این اتومبیل ظرفیتی معادل ۶۱ لیتر ظرفیت دارد.

مقایسه فنی هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

حجم موتور هایما اس ۷ پلاس بیشتر است و به طبع قدرت بیشتری را هم تولید می‌کند. البته گفتنی است که پیشرانه هر دو خودرو توربوشارژ خطی است و از ۴ یلندر به همراه ۱۶ سوپاپ بهره می‌برد. حجم موتور هایما اس ۷ پلاس ۱.۸ لیتر و حجم موتور ام وی ام ایکس ۵۵ پرو هم ۱.۵ لیتر است.

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

هایما S7 پلاس توان تولید ۱۷۰ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه را دارد. همچنین پیشرانه ام وی ام X55 Pro هم توان تولید ۱۵۶ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه را دارد. اس ۷ می‌تواند گشتاوری معادل ۲۳۰ نیوتن متر در ۴۵۰۰ دور در دقیقه و ایکس ۵۵ هم ۲۳۰ نیوتن متر در ۱۷۰۰- ۴۵۰۰ دور در دقیقه را تولید می‌کند.

ایکس ۵۵ مجهز به گیریکس ۹ سرعته CVT است و قدرت از طریق محور جلو به چرخ‌ها انتقال پیدا می‌کند. گیربکس اس ۷ هم ۶ سرعته اتوماتیک است که قدرت در خودرو هم توسط محور جلو به چرخ‌ها منتقل می‌شود. حداکثر سرعت اس ۷ پلاس چیزی معادل ۱۷۰ و ایکس ۵۵ پرو هم ۱۸۰ کیلومتر در ساعت است.

شتاب هایما S7 پلاس ۱۰.۵ ثانیه و شتاب X55 Pro چیزی معادل ۱۰.۹ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی ایکس ۵۵ پرو چیزی حدود ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. این میزان برای هایما اس ۷ پلاس چیزی حدود ۸.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

کد کلاس(های) خودرو ۵۱۸۰۲  
نوع موتور HM484Q-T  
حجم موتور (cc) 1795  
حداکثر توان موتور (hp) 170/5500  
حداکثر گشتاور (Nm) 230/4500  
تعداد سوپاپ ۱۶  
نوع سوخت سازگار بنزین  
حداکثر سرعت (km/h) 170  
سیستم انتقال قدرت ۶ دنده اتوماتیک (AT6)  
مصرف سوخت ترکیبی (Lit/100 km) 8/34  
طول خودرو (mm) 4498  
عرض خودرو(mm) 1830  
ارتفاع خودرو (mm) 1730  
فاصله بین دو محور چرخهای عقب و جلو (mm) 2619  
  وزن خودرو بدون سرنشین با مخزن سوخت پر و بدون تجهیزات اضافی (kg) 1545  
گنجایش مخزن سوخت (Lit) 61  
حجم فضای صندوق عقب (Lit) 400  
گارانتی پایه: ۳ سال یا ۱۰۰.۰۰۰ کیلومتر ، قوای محرکه: ۵ سال یا ۱۰۰.۰۰۰ کیلومتر (هر کدام زودتر فرا برسد)  
آخرین بروزرسانی  

مقایسه امکانات و آپشن های هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

امکانات رفاهی این دو خودرو به یکدیگر نزدیک است و هر دو خودرو در بخش ایمنی و کنترلی نسبتا خوب عمل کرده‌اند. کلاس کاری هر دو خودرو در این بخش به یکدیگر نزدیک است. به عنوان مثال هر دو خودرو از کیسه‌های هوا و ترمز ضد قفل ABS و EBD برای ایمنی سرنشینان  استفاده کرده‌اند. همچنین امکاناتی مانند دوربین و سنسور عقب برای رانندگی راحت‌تر استفاده شده است.

هایما S7 پلاس و ام وی ام X55 Pro

مانیتور مولتی مدیای ۱۰.۲۵ اینچی ام وی ام ایکس ۵۵ پرو، افزون بر وضوح تصویر بالا (۷۲۰*۱۹۲۰)، قابلیت ها و امکانات بسیاری در اختیار سرنشینان می گذارد. سیستم مسیر یاب ماهواره ای آفلاین (نویگیشن) به طور استاندارد در ایکس ۵۵ پرو تعبیه شده است. سیستم اشتراک محتوای تلفن همراه با نمایشگر (MIROR LINK) هم با آخرین ورژن در ایکس ۵۵ پرو وجود دارد. تصویر دوربین های دید عقب و دید ۳۶۰ درجه که با بالاترین کیفیت بر روی مانیتور مرکزی به نمایش در می آید، پارک کردن خودرو را در معابر شهری، راحت تر می کند.

شارژر بی‌سیم

شارژر بی‌سیم ایکس ۵۵ پرو IE در قسمت کنسول خودرو تعبیه شده تا گوشی هوشمند با قرار گرفتن روی آن، به صورت خودرکار شارژ شود. همچنین شارژر بی‌سیم ایکس ۵۵ پرو IE مجهز به سیستم یادآور (Reminder) است و در صورت جا ماندن گوشی داخل خودرو، به راننده هشدار خواهد داد.

ایکس ۵۵ پرو مجهز به ۴ کیسه هوا ایمنی از نوع SRS است. دو کیسه هوا در جلو برای محافظت از راننده و سرنشین جلو، دو کیسه هوای جانبی که در طرفین خودرو بین سرنشینان و درب خودرو قرار می‌گیرند. در کلاس IE، دو کیسه هوای پرده‌ای که در سرتاسر پنجره‌های خودرو باز می‌شوند به خودرو اضافه شده تا تعداد کل ایربگ‌ها به ۶ برسد.

کد کلاس(های) خودرو ۵۱۸۰۲  
ترمز ترمز جلو دیسکی با سیستم خنک شونده ، ترمز عقب دیسکی ، سیستم ترمز ضد قفل ( ABSوEBD)،سیستم کمک ترمز (BAS)، سیستم کمک در سربالایی (HSA)، سیستم کنترل پایداری الکتریکی (ESP)، سیستم کنترل کشش (TCS )  
کیسه هوای ایمنی کیسه هوای راننده و سرنشین جلو و جانبی (۴عدد)  
فرمان فرمان برقی با قابلیت تنظیم ارتفاع، کلیدهای کنترلی روی فرمان(MFC)  
سیستم تهویه اتوماتیک  
سیستم صوتی “صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی، صفحه کلید لمسی ۸ اینچی، پخش فایلهای MP5 USB، بلوتوث،میرور لینک، ۴عدد بلندگو،۲عددتیوتر”  
چراغها چراغ های مه شکن جلو و عقب، چراغ روز، چراغ نقشه خوان جلو و عقب، تنظیم ارتفاع چراغ های جلو از داخل، چراغ داشبورد  
آینه‌ها آینه های جانبی برقی تاشونده گرمکن دار دارای راهنما (LED)  
شیشه ها شیشه بالابر برقی درهای جلو و عقب،شیشه عقب و جانبی عقب دودی  
تزئینات غربیلک فرمان چرمی، روکش چرم و پارچه ای صندلی و تریم داخلی تیره،تزئینات داشبورد و کلیدهای درها به رنگ بلک پیانو  
تجهیزات ایمنی دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور دنده عقب، نمایش میزان باد لاستیک ها (TPMS)،قفل مرکزی، سیستم قطع خودکار سوخت ، باز شدن خودکار قفل درب ها هنگام تصادف، اخطار سرعت بالا، اخطار باز بودن درب ها، اخطار باز بودن کمربند، امکان خروج از صندوق عقب در مواقع اضطراری، ایموبلایزر ، ایزوفیکس  
رینگ و لاستیک ۱۷ اینچ آلومینیومی  
صندلی صندلی راننده ۸ حرکته برقی گرمکن دار و صندلی شاگرد ۴ حرکته دستی گرمکن دار، صندلی عقب تاشو دوتکه  
سایر تجهیزات دکمه روشن و خاموش و ورود بدون کلید، سانروف برقی، کامپیوتر سفری (نمایشگر پیمایش خودرو و مصرف سوخت)، برف پاک کن شیشه عقب، کنسول میانی جلو و عقب، جا لیوانی جلو و عقب، سنسور نور و باران، اسپویلر، گل پخش کن جلووعقب ، فندک مخصوص سرنشنان عقب
نویسنده: نادر شاه‌نشین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا