اخبارخودروویژه ها

مقبولیت محصولات ایران خودرو در بازار داخلی و بین المللی

لاماری ایما

به گزارش عصر خدمات، جانشین فرمانده قرارگاه قدر ثارالله سپاه پاسداران، در آیین افتتاح این نمایشگاه، ضمن قدردانی از ایران خودرو در نمایش توانمندی های صنایع نظامی گفت: در آستانه چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس شاهد هم افزایی و همکاری میان ایران‌خودرو و نیروی هوافضای سپاه در راستای استفاده از توان داخلی هستیم.

سردار حسینی گفت: با وجود تحریم های ظالمانه غرب،‌ توانستیم در بسیاری از حوزه ها به خودکفایی برسیم.

وی تصریح کرد: ایران خودرو دستاوردهای ارزشمندی در حوزه تولید و توسعه محصولات جدید کسب کرده و نشان داده که با استفاده از توان متخصصان کشور و ظرفیت های داخلی می توانیم روی پای خود بایستیم.

سردار حسینی افزود: با این تعامل و انتقال تجریبات و استفاده بهتر از  امکانات و پشتوانه های علمی موجود در کشور و شرکت‌های دانش بنیان، گام های بلندتری در خودکفایی برداشته خواهد شد.

جانشین فرمانده قرارگاه قدر ثارالله با اشاره به طرح واکسیناسیون کارکنان گروه صنعتی ایران خودرو و قطعه سازان، تاکید کرد: در کنار تولید و توسعه خطوط تولید توجه ویژه به ارتقای ایمنی و حفظ جان و سلامت کارکنان و خانواده آن‌ها از دغدغه های مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بوده که واکسیناسیون گسترده، سبب ایجاد آرامش خاطر برای آنان شده است.

مشاور فرمانده هوا فضا نیز در این آیین، به ارتباط خوب صنعت خودروسازی با صنایع دفاعی اشاره کرد و گفت: دستاوردهای این همکاری که در نمایشگاه عرضه شده، نشان می دهد که توجه به توان داخلی راه گشای توسعه خواهد بود و صنایع نظامی در همه حال همپای صنایع به ویژه صنعت خودروی کشور خواهد بود.

سردار اکبری افزود: گزارش های ارایه شده از سوی مدیرعامل ایران خودرو نشان از عزم و اراده این مجموعه برای توسعه همکاری دارد.

وی با بیان این‌که آماده توسعه همکاری با ایران خودرو هستیم، گفت: محصولات ایران خودرو در سراسر کشور و بازار خارجی از مقبولیت خوبی برخوردار است و با توجه به این گستره  باید گام های بلندتری برای تولید قطعات باکیفیت تر و داخلی سازی شده برداشته شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این مراسم،‌ ضمن بزرگداشت هفته دفاع مقدس، گفت: با الگو قرار دادن فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت، تلاش کرده‌ایم تا در حوزه صنعت خودروی کشور با همکاری و مشارکت دانشکده هوافضای سپاه، گام های موثری در زمینه داخلی سازی قطعات برداریم.

فرشاد مقیمی با اشاره به سابقه همکاری با صنایع دفاعی کشور و منویات مقام معظم رهبری درخصوص بهره‌مندی از توان داخلی کشور و استقلال صنعتی، گفت: با هدف تحقق اهداف ترسیم شده در این حوزه، همکاری با صنایع دفاعی کشور شکل گرفت و بخشی از اهداف آن محقق شده و بخش دیگر نیز در آینده نزدیک به نتیجه خواهد رسید.

وی صنایع دفاعی را لبه تکنولوژی توصیف کرد و گفت: انتقال دانش از حوزه نظامی به سایر صنایع سبب ارتقا و رشد آن می شود و باید بتوانیم از ظرفیت‌های صنایع نظامی به خوبی استفاده کنیم و در این زمینه الگویی برای سایر صنایع باشیم.

مقیمی، تصریح کرد: باید با بازخوانی فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی، این مسیر را برای رسیدن به اهداف عالی زنده نگه داریم؛ صنعتگران با روحیه جهادی قادر خواهند بود موانع را از مسیر پیش رو بردارند.

وی به حضور ایران خودرو در سال‌های دفاع مقدس در کنار رزمنده ها اشاره کرد و گفت: تقدیم ۱۱۴ شهید و ۸۶ جانباز از کارکنان ایران خودرو، نشان از حضور گسترده کارگران در خطوط مقدم جنگ تحمیلی داشته و ثابت کرده  کارکنان ایران خودرو هم‌دوش مردم و رزمنده ها نقش مهمی در دفاع مقدس عهده دار بوده و به پشتیبانی نیروهای دفاعی کشور پرداخته اند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، ادامه داد: گام‌های مهمی برای توسعه و رشد صنعت خودرو برداشته‌ایم و با مشارکت و حمایت صنایع نظامی به دنبال تحقق کامل اهداف در حوزه داخلی سازی و خودکفایی هستیم.

مقیمی از بهره برداری ماهیانه دو پروژه توسعه ای از شهریور تا اسفند امسال خبر داد و گفت: در زمینه توسعه قوای محرکه و تولید موتور کم مصرف برنامه های مختلفی تدارک دیده ایم که یکی پس از دیگری به ثمر می‌نشینند.

وی افزود: تولید محصول با کیفیت را مبنای فعالیت خود قرار داده ایم، توسعه خودروهای برقی نیز از دیگر پروژه های مهم ایران خودرو است. تارا اتوماتیک، دناپلاس مجهز به گیربکس شش سرعته نیمه اتوماتیک، رانا نیمه اتوماتیک و‌ ارتقای موتورهای فعلی، بخشی از برنامه های توسعه ای ایران خودرو است.

گفتنی است، نمایشگاه دفاع مقدس در ایران خودرو با حضور مشاور فرمانده هوا فضا، فرمانده دانشگاه هوا فضا، جانشین فرمانده قرارگاه قدر ثارالله، فرمانده بسیج کارخانجات تهران و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در این شرکت افتتاح شد.

منبع:ایکوپرس

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا