اخبار اقتصادیخودرو

مگاموتور؛ موفق به اخذ گواهینامه تائیدیه دانش بنیان شد/ کاهش قیمت و افزایش کیفیت در محصولات آتی

مدیرعامل شرکت مگاموتور از اخذ گواهینامه تائیدیه دانش بنیان برای ۳ بخش موتور بهبود یافته تیبا، موتور توربو شارژ و مجموعه ترمز دیسکی مجهز به ABS شاهین، خبر داد و گفت: این اتفاق باعث کاهش قیمت و افزایش کیفیت قوای محرکه محصولات گروه خودروسازی سایپا خواهد شد.

به گزارش عصر خدمات، عباس شهریاری درباره اینکه شرکت مگاموتور در سه بخش با همت مهندسان داخلی خود توانسته است، دانش بنیان شود و این امر بر کیفیت و قیمت محصولات اثر می گذارد، اظهارداشت: با ارزیابی کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت مگاموتور موفق به اخذ گواهی تائیدیه شرکت دانش بنیان شد.

او با بیان اینکه شرایط بسیار سختگیرانه برای اعطای مجوز دانش بنیان به شرکت های بزرگ مانند مگاموتور، وجود دارد، افزود: دانش بنیان شدن مجموعه های تولیدی و صنعتی در ۳ سطح درجه بندی شده است که در بهترین حالت، شرکت دانش بنیان شده می تواند از مزیت های چون معافیت از مالیات، تخفیف در تعرفه گمرکی برای واردات قطعات، دریافت تسهیلات با نرخ سود ۸ درصد و ثبت به عنوان مجموعه دانش بنیان در سایت معاونت علمی ریاست جمهوری برخوردار شود.

مدیرعامل شرکت مگاموتور با تاکید بر اینکه دانش بنیان شدن یک مجموعه صنعتی بسیار ارزشمند است، گفت: سخت گیری در این حوزه به خصوص در مورد شرکت های بزرگ بسیار زیاد است ولی با همت کارشناسان و مهندسان مجموعه مگاموتور موفق شدیم در سه بخش موتور بهبود یافته تیبا، موتور توربو شارژ و مجموعه ترمز دیسکی مجهز به ABS شاهین گواهینامه تائیدیه دانش بنیان دریافت کنیم.

او با بیان اینکه شرکت های که طبق چارچوب خاص  دارای یک تکنولوژی خاص باشند، آن شرکت دانش بنیان خواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر شرکت مگاموتور در سه بخش یاد شده، موفق به اخذ گرید ۳شده و تمام تلاش بر این است که تا اردیبهشت ماه گرید یک حاصل شود، در چنین شرایطی می توان از تمام تسهیلات عنوان شده بهره مند شد.

شهریاری گفت: شرکت مگاموتور اولین شرکت تولیدی قوای محرکه در ایران است که توانست دانش بنیان شود، لذا برای سال پیش رو در نظر داریم که در مورد سایر محصولات مانند گیربکس خودرو شاهین به  سمت دانش بنیان شدن حرکت کنیم.

شرکت مگاموتور با طراحی و تولید قوای محرکه محصولات جدید گروه سایپا توانسته است ضمن برآورده سازی نیازمندی های گروه سایپا، موفق به تولید محصولات مطابق با الزامات و استانداردهای روز قوای محرکه با توان و دانش متخصصان داخلی وکاهش وابستگی به خارج از کشور شود؛ دراین میان ارتقاء سطح دانش بنیانی برای کلیه محصولات و طرح های توسعه ای در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: سایپانیوز

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا