اخبارخودروویژه ها

نامه اتحادیه تاکسیرانی به معاونت سیما در واکنش به اظهارات مجری یک برنامه تلویزیونی

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، بنا براعلام روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، متن نامه اتحادیه تاکسیرانی به شاه آبادی معاون سیمای جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

«صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین رسانه‌های اجتماعی ضمن آنکه وظیفه دارد لحظات سرگرم کننده‌ای برای مخاطبین ایجاد نماید، نباید نقش اصلی و بنیادین خود یعنی سازندگی فکری و فرهنگ سازی را به فراموشی بسپارد. بویژه آنکه مخاطبین این رسانه ملی تمامی اقشار جامعه و تمامی رده‌های سنی را در بردارد.

متأسفانه این نخستین مرتبه نیست که برنامه سازان صدا و سیما و یا مجریان محترم آن با سهل انگاری و بی توجهی خاطر قشر شریف و زحمتکش تاکسیرانان را مکدر می‌سازند. آنهم در شرایط فعلی که اثرات مخرب کرونا ویروس بر سلامت فردی و خانواده آنان و نیز بر وضعیت درآمد و معیشت این عزیزان سایه سیاهی افکنده است.

در برنامه تلویزیونی “دستپخت” مجری برنامه با پرسشی ناآگاهانه، نه تنها جایگاه اجتماعی و شان مشاغل آبرومندی چون رانندگی با تاکسی را حرمت نمی نهد بلکه با مرز بندی مشاغل و ایجاد حساسیت، فرزندان بیش از 360 هزار تاکسیران امین و با عزت نفس را در برزخ خوب و بد شغل پدر قرار داده است.

شاید اگر یاد می‌گرفتیم بزرگمردی به عنوان و لقب نیست و در هر حرفه و شغلی می توان خدمتگزارانی صدیق و دلسوز بود و فرزندانی برومند، مسئولیت پذیر و متعهد تربیت کرد؛ همانند تاکسیرانان شریف این مرز و بوم که با همت والای خود شبانه روز در تلاش هستند تا سفره زندگی خود را به لقمه نانی حلال مزین نمایند، قدرشناسی و سپاسگزاری فرزندان این تلاشگران خستگی ناپذیر را با پرسشهایی از نوع حرفه و شغل پدر امتحان نمی‌کردیم.

لذا شایسته است ضمن آنکه به فوریت و با اولویت از این عزیزان دلجویی شود؛ برنامه‌سازان، مجریان، نویسندگان و تهیه کنندگان و عوامل برنامه‌های تلویزیونی نیز در گفتار وکلام خود بویژه نسبت به صاحبان مشاغلی از این دست که علیرغم سختی کار، بسیار آسیب پذیر هستند توجه و دقت بیشتری بعمل آورند.” »

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا