اخبارخدمات شهریخدمات مشاوره و رفاهیویژه ها

نشست زنان کارآفرین ایران و ژاپن برگزار شد

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، بررسی اقدامات مشترک در سال گذشته، پیشنهاداتی در خصوص نوع همکاری در شرایط پساکرونا و ایجاد شرایط مناسب برای اشتغال و کارآفرینی بانوان و استفاده از تجربیات دو طرف در این جلسه مطرح و بر ادامه تعاملات و همکاری های مشترک تاکید شد.

ارائه گزارش از تحقیقات مشترک با موضوعات مطالعه تطبیقی زنان کارآفرین ایران و ژاپن، زنان و فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز گزارش پروژه مشترک در مورد کسب و کار خانگی بخش دیگری از این جلسه ویدئو کنفرانسی بود.

در این نشست، برنامه ریزی برای نقش آفرینی زنان در دوره پساکرونا، توسعه کسب و کارهای خانگی با استفاده از تجربیات دولت اندونزی و ‌بهره مندی زنان از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توان افزایشی اقتصادی نیز مورد بحث قرار گرفت.

این جلسه با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، مرتضی رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، زهرا ارشادی مدیرکل حقوق بشر و زنان وزارت امور خارجه و لیلا فلاحتی مدیرکل بین الملل معاونت امور زنان و خانواده به عنوان نمایندگان ایران و نوبو تاناکا رئیس بنیاد صلح ساساکاوا، سونامی مدیر تحقیقات اقیانوسیه بنیاد ساساکاوا، میتسوگو سایتو سفیر ژاپن در ایران و تنی چند از مدیران بنیاد ساساکاوا برگزار شد.

 

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا