اخباربازار سرمایهتاپ

نوسان‌های ناچیز در معاملات بازار بورس/ شاخص منفی شد

در طول هفته چند باری میانه‌ بازار تلاش‌هایی برای مثبت شدن بازار به بهانه‌های مختلف از تجدید ارزیابی تامحوریت نماد‌های خودرویی با خبر شورای رقابت صورت گرفت، اما متاسفانه به جز نوسان‌های ناچیز عایدی خاصی نداشت و در نهایت هفته‌ منفی متعادلی را پشت سرگذاشتیم و شاهد خروج پول حقیقی از سهام و حق تقدم بودیم.

به گزارش عصر خدمات، زمانیکه کلیت بازار بورس فضای خوبی ندارد فرصت برای خودنمایی و جلب تقاضای بازار و نوسان‌گیران فراهم می‌شود.

برای دومین هفته‌ متوالی شاخص کل منفی بسته می‌شود البته شاخص هم وزن این هفته منفی بسته نشد، اما مثبت خاصی هم نخورد.

خریداران در مثبت‌ها قوی نیستند، هرچند بازار در موقعیت خوبی قرار گرفته است و می‌توان انتظار روند نوسانی رو به بالا را در هفته پیش رو داشت. خبر‌های نسبتا مثبت تجدید برخی شرکت‌ها و گزارش ماهانه آن‌ها منتشر شد، اما کلیت بازار عمدتا منفی بود. بیشتر می‌توان هفته‌ تک سهم‌ها و بازیگر محور نامید، وقتی کلیت بازار فضای خوبی ندارد فرصت برای خودنمایی و جلب تقاضای بازار و نوسان گیران فراهم می‌شود.

قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت کمی تغییر پیدا کرد، از این پس محاسبه نرخ براساس بهای تمام

شده با سازمان حمایت خواهد بود و شورای نظارت بر آن نظارت می‌کند و به وظیفه اصلی خودش بر می‌گردد. دلار نیما در حال رسیدن به ۴۰ هزار تومن است، این مورد به نفع شرکت‌های دلاری در بورس خواهد بود. گروه بانکی با خبر تسعیر ارز انتهای سال، تجدید ارزیابی املاک، فروش دارایی یکی از گروه‌های پرخبر بود، اما با توجه به شناوری بالای اکثر نماد‌های گروه در شرایط ساید و فرسایشی به سر می‌برد.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا